„Laukiau ir stebėjau, kaip plėtojasi gandai apie įvykius Vienoje. Galiausiai vėl įsitikinau šališkumu informacinės mašinos, kuri, neturėdama tiriamųjų organų oficialių pareiškimų, įsuko versiją apie mano dalyvavimą“, – parašė jis savo „Telegram“ kanale.
Pasak R.Kadyrovo, čečėnų tinklaraštininkai „tapo ir taps specialiųjų tarnybų, dirbančių prieš Rusiją ir konkrečiai mane, aukomis“, bet jokių galimai su tuo susijusių šalių nepaminėjo.
Šie „korumpuoti ruporai už savo darbą gauna pinigų, o tada yra nužudomi kaip neva nekaltos aukos“ Čečėnijos režimo, kurį kritikavo, rašė R.Kadyrovas.
Praėjusį šeštadienį netoli Austrijos sostinės buvo rastas negyvas 43 metų vyras su šautinėmis žaizdomis. Netrukus policija Lince sulaikė 48-erių įtariamąjį, o kitą dieną buvo sulaikytas antras įtariamasis – 37-erių Rusijos pilietis.
Pirmadienį šalia Vienos esančio Kornoiburgo prokuratūros atstovas naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė, kad nužudytasis ir įtariamieji – išeiviai iš Čečėnijos, daug metų gyvenę Austrijoje ir prašę pabėgėlio statuso. Jis nurodė, kad nužudymo motyvai dar nežinomi.
Rusijos žiniasklaida įvardino auką kaip Mamichaną Umarovą, Austrijoje žinomą Martino Becko vardu ir vedusį R.Kadyrovo režimą kritikuojantį tinklaraštį „YouTube“ kanale.
Austrijos žiniasklaida skelbia, jog žuvusysis pakeitė vardą į Martinas B. ir paprašė prieglobsčio Austrijoje. Jis taip pat rašė tinklaraštį slapyvardžiu Anzoras iš Vienos. Skelbiama, jog Austrijos slaptosios tarnybos neva buvo pasiūliusios Martinui B. valstybinę apsaugą, tačiau jis jos esą atsisakė.
Incidentas įvyko tuo metu, kai Austrijoje stiprėja nerimas dėl tremtyje gyvenančių čečėnų disidentų saugumo.
Vasarį į užsienį pasitraukęs čečėnų tinklaraštininkas, kritikuodavęs R.Kadyrovą, apsigynė nuo plaktuku ginkluoto užpuoliko.
Mėnesiu anksčiau Čečėnijos opozicijos lyderis Imranas Alijevas buvo rastas negyvas viešbučio kambaryje šiauriniame Prancūzijos mieste Lilyje. Jo kūne suskaičiuotos 135 durtinės žaizdos.
Čečėnija yra musulmoniška Rusijos respublika Šiaurės Kaukaze. 10-e dešimtmetyje kilę du karai sukėlė emigracijos bangą, ir daug čečėnų išvyko į Vakarų Europą.
R.Kadyrovas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, vadovauja Čečėnijai nuo 2007 metų. Daugelis mano, kad Maskva yra suteikusi jam laisvę naudoti geležinio kumščio taktiką prieš savo kritikus ir oponentus.
Pastaraisiais metais vis daugiau čečėnų leidosi į tremtį dėl nesutarimų su Kremlių palaikančiu R.Kadyrovu, kurį teisių aktyvistai kaltina teisių pažeidimais.
Rusijos nepriklausomas laikraštis „Novaya Gazeta“ rašė, kad nužudytasis buvo R.Kadyrovo „asmeninis priešas“, kurio tinklaraštis buvo populiarus dėl jo „autoriaus atvirumo“.
Be to jis pateikė „detalių įrodymų“, susijusių su R.Kadyrovo oponentų žmogžudysčių užsakymu, Ukrainos saugumo tarnybai ir kontržvalgybos agentūroms, rašoma laikraštyje.