„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Advokatei pavyko susitikti su R.Protasevičiumi, tačiau detalių neatskleidžia

Sulaikyto baltarusių aktyvisto ir tinklaraštininko Romano Protasevičiaus advokatė Inesa Alenskaja ketvirtadienį pranešė, kad jai pavyko susitikti su savo klientu.
Romanas Protasevičius
Romanas Protasevičius / Sviatlanos Cichanouskajos štabo nuotr.

„Šiandien pavyko patekti pas ginamąjį. Esu pasirašiusi [pasižadėjimą neviešinti informacijos], negaliu papasakoti jokių detalių“, – sakė teisininkė.

I.Alenskaja pridūrė dėl to negalinti pranešti, kur būtent jis laikomas ir koks yra jo statusas. Ji nurodė, kad R.Protasevičius „gyvas ir sveikas“.

„Aš net priverčiau jį nusiimti kaukę, kad tuo įsitikinčiau. Sveikata jis nesiskundžia, ligoninėje nebuvo“, – teigė I.Alenskaja.

Tuo metu R.Protasevičiaus merginos Sofijos Sapegos, drauge su juo sulaikytos, kai savaitgalį Minske buvo priverstinai nutupdytas lėktuvas, kuriuo jie skrido iš Graikijos į Lietuvą, advokatui vis dar nepavyko aplankyti savo ginamosios.

Aliaksandras Filanovičius anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad „šiandien vėl nepavyko aplankyti Sofijos, nes KGB tardymo izoliatoriuje trūko kabinetų susitikimams su advokatais“.

Jis pridūrė, kad pabandys aplankyti S.Sapegą penktadienį. Tą pačią dieną teismas nagrinės skundą dėl merginos, kuri yra Rusijos pilietė ir studijuoja Vilniuje, sulaikymo.

Baltarusijos žmogaus teisių centras „Viasna“ savo ruožtu pranešė, kad S.Sapegai buvo pareikšti kaltinimai dėl „nesantaikos kurstymo“.

„Politinė kalinė Sofija Sapega tapo įtariamąja pagal Baudžiamojo kodekso 130 straipsnio 3 dalį – dėl „rasinio, tautinio, religinio ar kitokio socialinės nesantaikos kurstymo“, – susirašinėjimo platformoje „Telegram“ ketvirtadienį paskelbė „Viasna“.

Pasak teisių gynėjų, pagal šį straipsnį merginai gresia iki 12 metų laisvės atėmimo.

23 metų S. Sapega, 26-erių R.Protasevičius ir dar apie 100 keleivių sekmadienį skrido bendrovės „Ryanair“ laineriu, vykusiu iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę, nes šalies oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę orlaivyje. Galiausiai ši informacija nepasitvirtino.

Anksčiau pranešta, kad S.Sapega Baltarusijoje įtariama tam tikrais nusikaltimais, galimai padarytais po ginčijamų 2020 metų prezidento rinkimų. Šią savaitę buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame ji sako, kad yra redagavusi „Telegram“ kanalą „Baltarusijos juodoji knyga“, skelbiantį duomenis apie šalies saugumo pajėgas.

Pernai opozicijos informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjus R.Protasevičių ir jo 22 metų bičiulį Sciapaną Pucilą Minskas įtraukė į „asmenų, dalyvaujančių teroristinėje veikloje“, sąrašą, o patį kanalą paskelbė „ekstremistiniu“ ir nurodė jį blokuoti.

Po rugpjūtį įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją buvo kelis mėnesius apėmę beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka, geležiniu kumščiu valdantis šalį jau beveik tris dešimtmečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs