„Jie derasi dėl įkaitų išlaisvinimo“, – sakė šaltinis, patvirtindamas privataus televizijos kanalo „Haberturk“ pranešimą.
Turkijos prezidentas, pasisiūlęs tarpininkauti siekiant atkurti taiką, intensyvina derybas su savo kolegomis iš Artimųjų Rytų.
Trečiadienį vakare jis kalbėjosi su Saudo Arabijos de facto valdovu, sosto įpėdiniu princu Mohammedu bin Salmanu (Mohamedu bin Salmanu) ir Alžyro prezidentu Abdelmadjidu Tebboune'u (Abdelmadžidu Tebunu), pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.
Pranešime cituojami R. T. Erdogano žodžiai, kad Turkijos vardu „esame pasirengę padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso“, įskaitant tarpininkavimą ir sąžiningą arbitražą, kad konfliktas būtų greitai užbaigtas.
„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.
„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.