R. T. Erdoganas smerkia olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją dėl, jo teigimu, amoralumo

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) antradienį pasmerkė Paryžiaus olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją dėl „amoralumo, nukreipto prieš visus krikščionis“, ir pažadėjo su popiežiumi Pranciškumi telefonu aptarti šį incidentą. 
false / Elizabeth Frantz / REUTERS
false / Elizabeth Frantz / REUTERS

Pasirodymas, kurį buvo galima išvysti penktadienį per olimpinių žaidynių ceremoniją, sukėlė pasipiktinimą, nes priminė Leonardo Da Vinci (Leonardo da Vinčio) paveikslą, kuriame pavaizduotas Jėzus Kristus ir jo apaštalai, „Paskutinė vakarienė“.

Prancūzijos katalikų vyskupai ir kiti asmenys tvirtino, kad krikščionys buvo dėl tokių vaizdų įskaudinti ir įžeisti.

Nors Paryžiaus olimpiados atidarymo ceremonijos meno vadovas Thomas Jolly (Tomas Žoli) ne kartą sakė, kad jo neįkvėpė šis paveikslas, kritikai šį pasirodymą interpretavo kaip pasityčiojimą iš religijos.

Paryžiaus olimpinių žaidynių organizatoriai teigė, kad „niekada nebuvo siekiama parodyti nepagarbos kuriai nors religinei grupei“ ir kad buvo siekiama „švęsti bendruomenės toleranciją“.

„Kuo greičiau paskambinsiu popiežiui ir pakalbėsiu su juo apie amoralumą, nukreiptą prieš krikščioniškąjį pasaulį ir visus krikščionis. Olimpinės žaidynės buvo panaudotos kaip iškrypimą propaguojantis įrankis, gadinantis žmogaus prigimtį“, – sakė R. T. Erdoganas Teisingumo ir plėtros partijos (AKP)  posėdyje.

R. T. Erdoganas, kuris dažnai žodžiais užsipuola Turkijos LGBTQI bendruomenę, iš pradžių planavo dalyvauti ceremonijoje, bet, perspėjus anūkei, persigalvojo. 

Kai Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) įteikė kvietimą, „Pasakiau, kad galiu atvykti. Bet mano 13-metė anūkė man pasakė, kad nevažiuočiau, nes jie surengs LGBTQI renginį. Ji parodė man nuotraukas socialiniame tinkle „Instagram“, – tęsė jis.

„Ar galite įsivaizduoti, kad sporto renginys, turėjęs suvienyti žmones, prasidėjo nuo puolimo prieš žmonijos vertybes?“ – klausė jis. 

„Tai, kas buvo padaryta Paryžiuje, yra projektas, kuriuo siekiama žmones nuleisti į žemesnį lygį nei gyvūnai“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų