„Jeigu tauta priims tokį sprendimą ir palaikys mirties bausmę, tikiu, kad politinės partijos paklus šiam sprendimui“, – R.T.Erdoganas sakė per vienybės mitingą Jenikapio aikštėje daug turistų pritraukiančiame Sultanachmeto rajone.
„Būtent Turkijos parlamentas spręs dėl mirties bausmės, atsižvelgdamas į tautos suverenumą. Iš anksto skelbiu, kad palaikysiu parlamento priimtą sprendimą“, – sakė R.T.Erdoganas.
Sekmadienį į nematyto dydžio mitingą Stambule susirinko daugiau kaip milijonas žmonių. Kiekviename provincijos centre mitingai buvo rengiami kiekvieną vakarą po perversmo, ir šis, pavadintas „Demokratijos ir kankinių mitingu“, turėtų vainikuoti visą jų seriją. 15 tūkst. policininkų sutelkta miniai saugoti, suvežta net priešlėktuvinės gynybos baterijų. Skrajutės skelbė, kad metro, tūkstančiai autobusų ir 200 keltų bus nemokami, bet žmonės ir šiaip važiavo iš visos šalies.
Kol kas nedaug balsų, smerkiančių masinius valymus po pučo, kai atleista ar sulaikyta per 70 tūkst. saugumo struktūrų atstovų ir valstybės tarnautojų, iš antrosios pagal dydį NATO kariuomenės išmesta beveik pusė generolų. Bet klausimų dėl baudžiamųjų akcijų masto ir tempo vis daugiau, ypač kai opozicija nepatenkinta, jog vyriausybė ignoruoja parlamentą.
Kur kas kritiškiau reaguoja Vakarai, ir šios minios turėtų tapti R.T.Erdogano atsaku kritikams. Turkijos valdžios atstovai nuolat piktinosi, kad šalys, kurias laikė sąjungininkais Vakaruose, puolė labiau rūpintis suimtais įtariamais pučistais, o ne teisėta valdžia, ir atmeta kritiką dėl demokratinių laisvių bei pilietinių teisių pamynimo.
Bet Europoje auga ne tik pasipiktinimas dėl R.T.Erdogano veiksmų, o ir ryžtas stabdyti iš šiaip įstrigusias derybas dėl Turkijos įstojimo į Europos Sąjungą. Vokietijos, kuri ypač pykstasi su Turkija, užsienio reikalų ministras pareiškė, kad abiejų šalių atstovai kalbasi tarsi būtų iš skirtingų planetų.