Rado naujų priešų: Rusijos kovotojai tapo taikiniais kitame žemyne

Per išpuolį centrinėje Malio dalyje, kurį įvykdė su „al Qaeda“ Šiaurės Afrikoje susijusi grupuotė „Jamaat Nusrat al-Islam wal-Muslimin“, žuvo mažiausiai septyni Rusijos privačios samdinių grupės „Wagner“ kovotojai, penktadienį pranešė žvalgybos grupė „Site Intelligence“, kurią cituoja naujienų agentūra „Reuters“.
„Wagner group“ vėliava / STRINGER / AFP
„Wagner group“ vėliava / STRINGER / AFP

Taip pat buvo sudegintos jų transporto priemonės.

Malio saugumo pareigūnas patikslino, kad „Wagner“ samdiniai buvo užpulti ketvirtadienį, lapkričio 21 d. Jie saugojo kontrolės postą Mopčio mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje.

Anksčiau „Wagner“ patyrė didelių nuostolių liepos mėn. įsiplieskusiame susirėmime su daugiausia tuaregų sukilėliais ir islamistais netoli Malio sienos su Alžyru, kuris atskleidė, su kokiais pavojais susiduria samdiniai, dirbantys karinėms chuntoms Vakarų Afrikos Sahelio regione.

Bendrovė tikslių nuostolių neįvardijo. Prokremliško žiniasklaidos šaltinio „Afrikos iniciatyva“ šaltinių duomenimis, per susirėmimą žuvo daugiau kaip 25 rusai. Tuo tarpu buvęs samdinys šaukiniu „Rusič“ teigė, kad samdiniai neteko beveik 100 žmonių, iš kurių daugiau kaip 80 žuvo.

Tuaregų sukilėlių atstovai agentūrai „Bloomberg“ sakė, kad iš viso žuvo 121 žmogus: 84 „Wagner“ samdiniai ir 47 vyriausybės kariai.

Tąkart Ukrainos karinė žvalgyba pareiškė, kad ji dalyvavo išpuolyje prieš rusų samdinius Malyje. Jos atstovas Andrijus Jusovas aiškino, kad žvalgyba suteikė žvalgybinę informaciją tuaregams, kad šie surengtų pasalą. Po to Malio valdžios institucijos nutraukė diplomatinius santykius su Ukraina.

Atsakydama Rusija padėjo šalį valdančiai chuntai surengti smūgį liepos mėn. išpuolyje dalyvavusių sukilėlių šeimoms – žuvo mažiausiai 21 civilis, tarp jų 11 vaikų, anksčiau rašė vokiečių leidinys „Bild“.

Rusijos samdiniai Malyje veikia nuo 2021 m.: 2020 m. kariuomenė vėl perėmė valdžią šalyje, o po metų chunta pakvietė „Wagner“ samdinius užtikrinti jos saugumą. Rusija taip pat kontroliuoja marionetines vyriausybes Nigeryje ir Burkina Fase, naudodama jas kaip „karinį aljansą“ Afrikoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų