Tokia informacija buvo pateikta pasirodžius pranešimams, kad vyriausybė atidės itin svarbų balsavimą dėl „Brexit“ susitarimo, kurį Th.May sudarė su Europos Sąjungos lyderiais.
Daugelis tikisi, kad ministrė pirmininkė pralaimės antradienį numatytą balsavimą, nes visose politinėse stovyklose daug kas nepritaria suderėtoms „skyrybų“ su ES sąlygoms.
Pralaimėtas balsavimas galėtų nulemti Th.May nušalinimą. Yra ir kitų galimybių – pavyzdžiui, antrojo referendumo dėl „Brexit“ surengimas, nors toks scenarijus, anot apžvalgininkų, menkai tikėtinas.
Po žinios apie tikėtiną balsavimo nukėlimą svaro kursas smuko žemiausiai per 18 pastarųjų mėnesių.
Jei pranešimai pasitvirtins, taps akivaizdu, kad Th.May ir pati netiki, jog Bendruomenių rūmai parems susitarimą su ES – tiesiog susidarė per didelis deputatų, kurie viešai sako nebalsuosiantys už dokumentą, skaičius.
Jei antradienį išties nebus balsuojama, procesas gali sustoti iki kitos savaitės arba netgi sausio pradžios. Galutinis balsavimo dėl „Brexit“ susitarimo Bendruomenių rūmų terminas – sausio 21-oji.
Tiesa, gali būti, kad balsavimas vis dėlto įvyks, nes dalis deputatų drąsiai teigia, jog balsuoti kaip tik reikia – kad susitarimą būtų galima „palaidoti kartą ir visiems laikams“.
„Tai atrodo rimta problema premjerai. Andrea Jenkyns man pasakė, kad irgi balsuos prieš balsavimo nukėlimą. Tai gali būti pavojingiau nei pralaimėjimas balsuojant. Jei premjerė negali inicijuoti balsavimo atidėjimo, ar ji gali valdyti?“ – klausė ITV politikos naujienų korespondentas Paulas Brandas.
Tuo tarpu Europos Komisija įspėjo, kad ES jau pasiūlė Jungtinei Karalystei „geriausią ir vienintelę įmanomą“ sutartį dėl „Brexit“ sąlygų ir nesiruošia jos persvarstyti.
„Mūsų pozicija nepakito ir, kaip suprantame, Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjungą 2019-ųjų kovo 29-ąją“, – žurnalistams pareiškė EK atstovė Mina Andreeva.
Tuo metu Europos Teisingumo Teismas (ETT) anksčiau pirmadienį nutarė, kad Londonas turi vienašalę teisę atsisakyti planų pasitraukti iš Bendrijos, jei taip nuspręstų iki „Brexit“ dienos kovo pabaigoje.
Pasak, M.Andreevos toks teismo sprendimas nekeičia ES derybų pozicijos.
„Ant stalo turimą susitarimą, kuriam lapkričio 25-ąją pritarė Europos Vadovų Taryba. Kaip sakė pirmininkas Junckeris, šis susitarimas yra geriausias ir vienintelis įmanomas. Mes iš naujo nesiderėsime“, – nurodė EK atstovė.