Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Reperio Ja Rule festivalis turtuoliams virto skandalu: atvykę žmonės rado kalną šiukšlių ir negalėjo grįžti namo

Pasaulio žiniasklaida mirga pranešimais apie vienoje Bahamų salų turėjusį įvykti prašmatnų muzikos festivalį, kurį kartu su verslo partneriu organizavo JAV reperis Ja Rule. Renginys baigėsi net neprasidėjęs – saloje chaosą radę muzikantai atšaukė pasirodymus, o lankytojai tiesiog įstrigo ir ilgas valandas laukė lėktuvų namo.
„Fyre Festival“ gerokai nuvylė lankytojus
„Fyre Festival“ gerokai nuvylė lankytojus / Twitter.com nuotr.

Kaip rašo „The Guardian“, du savaitgalius iš eilės turėjęs vykti „Fyre Festival“ buvo reklamuojamas manekenių ir „Instagramo“ žvaigdždių. Jame turėjo pasirodyti grupės Blink-182, Skepta ir Rae Sremmurd.

Pradžioje bilietai į jį buvo labai brangūs – keturiems žmonėms kainavo beveik 13 tūkst. dolerių (11,3 tūkst. eurų). Artinantis festivalio dienai kainos mažėjo iki kelių šimtų dolerių.

Pagrindinės festivalio žvaigždės – grupė Blink-182 pareiškė, kad jų pasirodymui festivalio organizatoriai nieko neparuošė, o festivalio publika saloje rado visišką chaosą: purvą, krūvą šiukšlių, ne iki galo pastatytas palapines. Daugybė žmonių skundėsi, jog trūko padoraus maisto ir net vandens.

Lėktuvais į salą atskraidinti žmonės, pasibaisėję tuo, ką išvydo, ketino apsisukti atgal, tačiau parvykti lengva nebuvo.

Supratę, kad jų niekas greitai iš salos neskraidins, žmonės ėmė per socialinius tinklus maldauti, kad juos kas nors išgabentų.

Vežiojo mokykliniais autobusais

Viena festivalio lankytoja, už bilietą paklojusi 600 dolerių, „The Independent“ papasakojo savo įspūdžius: „Kai atskridome ten, buvome susodinti į mokyklinį autobusą ir nugabenti į paplūdimio barą. Ten buvo keli beigeliai ir šiek tiek vaisių, vėliau atkeliavo tekila ir rožinis vynas. Mums būnant niekas nieko nepasakė, tik kad festivalio vieta nėra iki galo paruošta, o renginio pradžia nusitęsia dėl lietaus.“

Žmonėms ėmus alkti paaiškėjo, kad maisto nėra daug.

Tuomet tais pačiais mokykliniais autobusais žmonės pajudėjo į festivalio vietą, tačiau rado šiukšlyną su vėjo perkošiamomis palapinėmis ir ant žemės išmėtytais čiužiniais, nors reklamoje lankytojams žadėti prabangūs apartamentai. Bėdos tuo nesibaigė: iš žmonių buvo paimtas bagažas, žadant, kad jis bus nugabentas prie palapinių, tačiau, žinoma, taip neatsitiko ir kai kuriems lankytojams krepšių teko ieškoti ne vieną valandą, vienų bagažas dingo, kiti skundėsi buvę apvogti.

Žmonėms niekas aiškinama nebuvo, o panorusiems išvykti liepta tikrinti elektroninį paštą ir laukti informacijos apie skrydį atgal, tačiau jokios informacijos nebuvo. Galiausiai mergina sulaukė autobuso, kuris nugabeno atgal į oro uostą, tačiau jame taip pat tvyrojo chaosas, nes išvykti norėjo visi.

Kai kurie griebė pirmus pasitaikiusius skrydžius, už kuriuos mokėjo po kelis šimtus dolerių, tačiau „The Independent“ pašnekovė laukė aštuonias valandas, kad nemokamu skrydžiu būtų parskraidinta į Majamį.

Bahamų turizmo ministras išplatino pareiškimą, kuriame apgailestavo, kad šimtai vienoje iš Eksumos salų apsilankiusių žmonių buvo pasitikti be jokio pasirengimo. Ministras teigė organizatoriams siūlęs pagalbą, tačiau šie sakė, kad viską padarys patys. „Akivaizdu, kad jie neturėjo pajėgumų suorganizuoti tokio dydžio renginį“, – teigiama pareiškime.

Ministerijos atstovai atvyko į salą, kad padėtų užtikrinti saugų asmenų išgabenimą iš jos.

Organizatoriai žada grąžinti pinigus

Reperis Ja Rule „Twitter“ išplatino pareiškimą, kad yra labai nuliūdęs dėl to, kaip viskas pasisuko. Jis pabrėžė, kad festivalis nėra apgavystė. Jis teigė, kad visa tai – ne dėl jo kaltės ir pažadėjo, kad visi sumokėti pinigai žmonėms bus grąžinti.

Kitas renginio organizatorius – 25 metų Billy'is McFarlandas dėl visiško nepasirengimo kaltino saloje praūžusią audrą, kuri esą sugadino palapines. Jis „New York Post“ sakė, kad ši diena yra blogiausia jo gyvenime ir pripažino, jog saloje nebuvo tinkamos infrastruktūros tokiam festivaliui surengti.

Jis žadėjo, kad visi pinigai bus grąžinti, tačiau žiniasklaidoje pasirodė abejonių, nes B.McFarlandas praeityje turėjo vieną žlugusį projektą – platininių kreditinių kortelių verslą. Kortelės turėjo už 250 dolerių per metus suteikti galimybę apsilankyti prabangiuose renginiuose, klubuose, tačiau šie pažadai liko neišpildyti. O žmonėms, panorusiems atgauti pinigus, teko nueiti kryžiaus kelius.

Neįvykusio festivalio organizatoriams atsiprašinėjant, socialiniai tinklai lūžta nuo skundų ir nuotraukų iš salos.

Įspūdžiai iš festivalio
Įspūdžiai iš festivalio
Įspūdžiai iš festivalio
Įspūdžiai iš festivalio
Įspūdžiai iš festivalio
Įspūdžiai iš festivalio

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos