„Reporteriai be sienų“: per šiuos metus pasaulyje žuvo mažiausiai 80 žurnalistų

Tarptautinė nevyriausybinė žiniasklaidos organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) antradienį paskelbė, kad 2018 metais atlikdami savo darbą pasaulyje žuvo mažiausiai 80 žurnalistų ir kitų žiniasklaidos darbuotojų.
Jamalas Khashoggi
Jamalas Khashoggi / „Scanpix“/AP nuotr.

„Šiais metais smurtas prieš žurnalistus pasiekė precedento neturintį lygmenį, ir dabar padėtis yra kritinė“, – sakė organizacijos vadovas Christophe'as Deloire'as.

„Neapykanta žurnalistams, kurią kartais atvirai skelbia jokių skrupulų neturintys politikai, religiniai lyderiai ir verslininkai, atsispindi šiame nerimą keliančiame žuvusiųjų skaičiaus augime“, – kalbėjo jis.

RSF tiesiogiai nemini JAV prezidento Donaldo Trumpo, reguliariai pasisakančio prieš žurnalistus ir kai kuriuos jų vadinančio „liaudies priešais“.

Tačiau Ch.Deloire'as pareiškė, kad „neapykantos reiškimas legitimizuoja smurtą, keldamas pavojų žurnalistikai ir demokratijai apskritai“.

Dėl savo žurnalistinio darbo šiemet buvo sulaikyti 348 asmenys, dar 60 žurnalistų yra laikomi įkaitais, o trys yra dingę be žinios.

Organizacija „Reporteriai be sienų“ atkreipia dėmesį, kad 2018 metais žurnalistų žuvo 8 proc. daugiau nei pernai.

Iš visų žuvusių žiniasklaidos priemonių darbuotojų 31 asmuo žuvo dirbdamas pavojinguose regionuose, o 49 žmonės tapo tyčinių pasikėsinimų aukomis. 55 proc. žuvusių žurnalistų tuo metu dirbo karo zonose.

Daugiausia žurnalistų gyvybių 2018 metais pareikalavo darbas Afganistane – ten žuvo 15 reporterių ir žiniasklaidos darbuotojų. Į šešetą pavojingiausių žurnalistams šalių taip pat patenka Sirija, Meksika, Jemenas, Indija ir JAV.

Daugiausiai žurnalistų šiemet buvo kalinama Kinijoje, Egipte, Turkijoje, Saudo Arabijoje ir Irane. Iš viso dėl žurnalistinės veiklos šiose šalyse šiuo metu kalinami 187 žmonės.

Ataskaitoje taip pat minimas Rijado kritikas Saudo Arabijos žurnalistas Jamalas Khashoggi, nužudytas šalies konsulate Turkijoje, trys Centrinės Afrikos Respublikoje nužudyti rusų žurnalistai – Kirilas Radčenka, Aleksandras Rastorgujevas ir Orchanas Džemalis, taip pat Slovakijoje nužudytas Janas Kuciakas.

Joje taip pat prisimenamas internetinio leidinio „Volgogradskij reporter“ redaktoriaus Leonido Machini dingimas Volgograde liepos 7 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis