Respublikonai Markas Meadowsas ir Jimas Jordanas kaltino R.Rosensteiną netinkamu vadovavimu tyrimui.
„Mums atsibodo, kad Teisingumo departamentas nesuteikia mums informacijos, kurią gauti turime teisę tam, kad atliktumėme savo konstitucinę pareigą, – J.Jordanas kalbėjo „Fox“. – Dar svarbiau tai, kad Amerikos žmonėms tai atsibodo. Todėl pateikėme rezoliuciją.“
Savo ruožtu Atstovų rūmų lyderiai nuo tokių M.Meadowso ir J.Jordano pastangų atsiribojo.
M.Meadowsas ir J.Jordanas – konservatorių Atstovų rūmų laisvės asociacijos – vieno griežčiausių R.Rosensteino kritikų bloko – nariai. Visi 11 įstatymų leidėjų, pasirašę rezoliuciją, priklauso šiai asociacijai.
Pastarosiomis savaitėmis Atstovų rūmų respublikonai puolė R.Rosensteiną kaltindami, esą jis nepateikia visų reikalingų dokumentų, o jo veiksmai tyrime dėl Rusijos kišimosi į rinkimus yra nepakankamai skaidrūs.
Teisingumo departamento pareigūnai tikina pateikę didžiąją dalį informacijos, kurios reikalavo du pagrindiniai Atstovų rūmų komitetai.
Demokratai teigia, kad toks į R.Rosensteiną nukreiptas puolimas tėra pretekstas susilpninti specialiojo tyrėjo Roberto Muellerio tyrimą dėl Maskvos bandymų paveikti 2016-ųjų prezidento rinkimus.
„Fox“ eteryje pasirodęs respublikonas Mattas Gaetzas teigė, kad tolimesni žingsniai lieka neaiškūs, nes savaitės pabaigoje Atstovų rūmai išsiskirstys vasaros atostogų.
„Mums, tikintiems, kad normos buvo pažeistos, buvo labai svarbu pasakyti, jog Rodui Rosensteinui turi būti įvykdyta apkalta“, – sakė jis.
Trečiadienį trijų Atstovų rūmų komitetų demokratai išplatino bendrą pranešimą, kuriame rezoliuciją pavadino „tiesiogine ataka“ R.Muellerio tyrimui ir ragino prezidentą Donaldą Trumpą nepasinaudoti ja kaip pretekstu atleisti R.Rosensteiną.