Trys neįvardyti Irano šaltiniai agentūros žurnalistams teigė, kad kai kurios perduotos raketos buvo iš trumpojo nuotolio balistinių raketų „Fateh-110“ šeimos, įskaitant „Zolfaghar“. Ši raketa gali naikinti taikinius 300-700 kilometrų atstumu.
Pasak pašnekovų, raketos pradėtos tiekti sausio pradžioje po to, kai praėjusių metų pabaigoje vykusiuose Irano ir Rusijos karinių ir saugumo tarnybų susitikimuose buvo pasiektas susitarimas. Šie susitikimai vyko Teherane ir Maskvoje.
Kitas neįvardytas Irano kariuomenės pareigūnas atskleidė, kad jau įvykdyti mažiausiai keturi raketų pristatymai. Dar vieno perdavimo tikimasi ateinančią savaitę.
Taip pat šaltiniai nurodė, kad dalis raketų į Rusiją buvo išsiųstos laivais per Kaspijos jūrą, o kai kurios – lėktuvais.
„Bus ir kitų pristatymų. Nėra jokios priežasties tai slėpti. Mums leidžiama eksportuoti ginklus į bet kurią šalį“, – pridūrė jis.
Anksčiau vienas Jungtinių Valstijų pareigūnas agentūrai „Reuters“ sakė, kad Vašingtonas jau pastebėjo aktyvios pažangos Rusijos ir Irano derybose įrodymų, tačiau nebuvo jokių požymių, kad siunta buvo išsiųsta.
Dar sausį amerikiečių leidinys „The Wall Street Journal“ rašė, kad Rusijos ir Irano derybos dėl ilgojo nuotolio raketų „aktyviai vyksta“. Žurnalistai prasitarė, kad jų tiekimas gali prasidėti jau pavasarį.
Tačiau naujienų agentūros „RBC-Ukraina“ šaltinis specialiosiose tarnybose Irano raketų perdavimą Rusijai pavadino mažai tikėtinu. Jis pridūrė, kad kol kas Ukrainos žvalgybos tarnybos tokių faktų neužfiksavo.