Šiuos prezidento rinkimus opozicija vadina apgaule.
Rinkimų komisijos duomenimis, F. Tshisekedi neseniai vykusiuose prezidento rinkimuose surinko apie 73 proc. balsų.
Verslininkas ir buvęs provincijos valdytojas Moise Katumbi (Muazas Katumbis) liko antras su maždaug 18 proc. balsų.
Kongo Demokratinės Respublikos Konstitucinis Teismas greičiausiai sausio 10 dieną patvirtins preliminarius rezultatus.
60-metis F. Tshisekedi pirmą kartą į valdžią atėjo 2019 metų sausį po ginčytinų rinkimų, kuriuos, daugelio stebėtojų teigimu, jis iš tikrųjų pralaimėjo.
Martinas Fayulu (Martinas Fajulu), kuris įnirtingai tebeginčija paskutinius pralaimėtus rinkimus 2018 metais, taip pat kandidatavo prezidento rinkimuose, bet surinko tik apie penkis procentus balsų.
Nobelio taikos premijos laureatas Denisas Mukwege (Denisas Mukvegė), pagarsėjęs darbu su išprievartavimų aukomis, buvo tarp 20 kitų kandidatų. Jis surinko apie vieną procentą balsų.
Devyni opozicijos kandidatai, įskaitant D. Mukwege, M. Fayulu ir M. Katumbi, sekmadienį pasirašė deklaraciją, kuria atmetė, jų nuomone, fiktyvius rinkimus ir paragino juos surengti iš naujo.
Tą pačią dieną M. Fayulu, kreipdamasis į žurnalistus sostinėje Kinšasoje, sakė, kad rezultatai „yra maskaradas. Su tuo negalima sutikti“.
Tyrimų instituto „Ebuteli“ politikos analitikas Tresoras Kibangula, kalbėjęs su naujienų agentūra AFP prieš paskelbiant visus preliminarius rezultatus, teigė, kad F. Tshisekedi balsų skaičius „pranoko visus lūkesčius“.
„Jo dinamiška kampanija pasiteisino“, tačiau jo rezultatai kai kuriuose regionuose „kelia klausimų dėl pastebėtų pažeidimų poveikio“, teigė jis.