Rinkimus Gruzijoje stebintys Lietuvos parlamentarai sako pažeidimų nematę

Gruzijos parlamento rinkimus pirmadienį stebintys Lietuvos Seimo nariai sako pažeidimų kol kas nematę, ir pabrėžia, kad vietos gyventojai balsuoja ypač aktyviai.
Parlamento rinkimai Gruzijoje
Parlamento rinkimai Gruzijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rinkimai labai gerai organizuoti, daug stebėtojų iš politinių partijų ir visuomeninių organizacijų, rinkimai filmuojami. Tvarka yra pavyzdinė“, – telefonu BNS sakė konservatorius Mantas Adomėnas, rinkimus stebintis rytiniame Gruzijos Telavio mieste.

Parlamentaras teigė negirdėjęs nusiskundimų ir iš kitų stebėtojų, nors atkreipė dėmesį, kad opozicija jau pranešė planuojanti mitingą.

Su Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misija Tbilisio rajone viešintis Seimo narys Andrius Burba teigė, kad rinkėjų aktyvumas yra ypač didelis.

Parlamentaras teigė negirdėjęs nusiskundimų ir iš kitų stebėtojų, nors atkreipė dėmesį, kad opozicija jau pranešė planuojanti mitingą.

„Visi Gruzijos gyventojai supranta, kas šiandien sprendžiasi. Lankomumas yra fantastiškai didelis, nuo pat ryto susidarė eilės prie rinkimų apylinkių. Kalbama, kad aktyvumas gali būti 80 procentų. Praėjo tik pusė dienos, o kai kur jau balsavo daugiau kaip pusė“, – BNS telefonu iš Gruzijos sakė parlamentaras.

Pasak A.Burbos, apylinkėse gausu stebėtojų, jų daug delegavo opozicijos koalicija, vadovaujama milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio.

„B.Ivanišvilio šalininkai visą procesą filmuoja, stebėtojų daugiau negu komisijos narių. Komisijos narių visose apylinkėse yra mažiausiai po 13 asmenų. Kol kas nepastebėjome jokių pažeidimų, nors pakalbėjus su žmonėmis yra įvairių nuomonių“, – sakė liberalcentristas.

Parlamento rinkimai Gruzijoje lems prezidento Michailo Saakašvilio Vyriausybės ateitį. Beveik devynerius metus Gruzijai vadovaujančio prezidento partijai, iki šiol turėjusiai daugumą parlamente, opozicija šįkart metė rimtą iššūkį.

„Sprendžiasi likimas, kokiu keli pasuks Gruzija. M.Saakašvilis per aštuonerius metus pakėlė iš pagrindų visą šalį – tai galima pamatyti visoje Gruzijoje, sutvarkyti miestai, keliai. Dalis žmonių tai atsimena. Kita dalis pasidavė populistiniams šūkiams kito kandidato, kad niekas nekainuos – nei dujos, nei elektra. Kai kurie žmonės tiki, kad atėjęs į valdžią milijardierius galės susitarti su “Gazprom„, kitais tiekėjais ir kaina nukris“, – sakė A.Burba.

Vadovaujant M.Saakašviliui šalis užmezgė glaudžius ryšius su Jungtinėmis Valstijomis, taip pat siekia kada nors įstoti į Europos Sąjungą (ES) ir NATO. B.Ivanišvilis, susikrovęs kapitalą Rusijoje, taip pat žada siekti šių strateginių tikslų, tačiau teigia atkursiantis ir santykius su Maskva.

M.Saakašvilis savo oponentui priekaištauja dėl prorusiškos politikos. Prezidentas savo ruožtu kartais sulaukia kaltinimų autoritariniu valdymu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs