Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas ketvirtadienį pareiškė, kad Paryžius leis migrantų gelbėjimo laivui „Ocean Viking“ išlaipinti jame esančius žmones kariniame uoste Tulone.
Italijos atsisakymą leisti laivui įplaukti į kurį nors uostą jis pavadino nesuvokiamu.
G.Darmaninas pareiškė, kad Prancūzija sustabdys savo planą priimti 3,5 tūkst. šiuo metu Italijoje esančių migrantų po to, kai Roma neleido išsilaipinti 234 labdaros laivo išgelbėtiems migrantams.
„Akivaizdu, kad mūsų dvišaliams santykiams bus itin rimtų pasekmių“, – teigė G.Darmaninas, taip pat paraginęs Vokietiją ir kitas Europos Sąjungos šalis sustabdyti susitarimą dėl migrantų perkėlimo.
„Prancūzijos reakcija į prašymą priimti 234 migrantus, kai Italija vien šiemet priėmė 90 tūkst., yra visiškai nesuvokiama, ypač atsižvelgiant į nuolatinius prašymus dėl solidarumo“, – pažymėjo M.Piantedosi.
„Tačiau ji taip pat demonstruoja, koks tvirtas ir ryžtingas yra kitų šalių požiūris į neteisėtą migraciją.“
„Visgi mes nesuprantame, kodėl Italija turėtų noriai sutikti su tuo, su kuo kiti sutikti nenori.“
„Ocean Viking“ valdanti labdaros organizacija „SOS Mediterranee“ nesėkmingai siekė leidimo įplaukti į kurį nors Italijos uostą, nors laive, paėmusiame 234 iš Šiaurės Afrikos Europą pasiekti bandžiusius migrantus, prastėjo sanitarinės sąlygos.
Ministrės pirmininkės Giorgia Meloni vadovaujama naujoji vyriausybė – labiausiai į politinio spektro dešinę nutolusi italų vyriausybė nuo Antrojo pasaulinio karo laikų – yra pažadėjusi sustabdyti didžiulį srautą migrantų, kurie kasmet atvyksta prie šalies krantų.
M.Piantedosi pažymėjo, kad 13 Europos Sąjungos (ES) šalių pažadėjo šiemet priimti iš viso apie 8 tūkst. žmonių, tačiau iki šiol buvo perkelti vos 117-a, 38 iš jų – į Prancūziją, ir šie skaičiai, pasak ministro, yra „visiškai neadekvatūs“.
Jis taip pat apkaltino kitas ES šalis mėginant primesti „principą, kad Italija yra vienintelis galimas Europos uostas neteisėtiems migrantams“.