„Jo žodžiai buvo vertingesni už atsiprašymą. Jie buvo tiesa“, – sakė jis bendroje spaudos konferencijoje po jųdviejų susitikimo Kigalyje.
E. Macronas sakė pripažįstantis Prancūzijos vaidmenį, apimantį paramą buvusiam, genocidą vykdžiusiam Ruandos režimui ir perspėjimų dėl gresiančių žudynių ignoravimą.
Dauguma 1994-ųjų genocido aukų buvo tutsiai ir nuo hutų ekstremistų juos apsaugoti bandę nuosaikieji hutai. Per genocidą buvo išžudyta daugiau nei 800 tūkst. tutsių ir kitų žmonių.
Labai lauktoje E. Macrono kalboje oficialaus atsiprašymo nebuvo, bet jis vis tiek nuėjo toliau nei jo pirmtakai ir pasakė, kad tik išgyvenusieji tą siaubą „galbūt gali atleisti, duoti mums atleidimo dovaną“.
E. Macronas ketvirtadienį atvyko į Ruandą Paryžiui siekiant pataisyti santykius su šia centrinės Afrikos valstybe praėjus 27 metams po genocido.
P. Kagame sakė, kad santykiai ateityje stiprės.
„Prancūzija ir Ruanda palaikys daug geresnius santykius savo žmonių naudai, ekonominiu, politiniu ir kultūriniu atžvilgiais“, – sakė jis.
„Tačiau santykiai tarp abiejų mūsų šalių niekada nebus visiškai įprasti. Dėl sudėtingos ir baisios mūsų bendros istorijos kyla ypatingas artumas, gerai tai ar blogai, – kalbėjo P. Kagame. – Nusprendėme, kad bus gerai. Norime užmegzti stiprius ir tvarius santykius, grindžiamus ir Ruandai, ir Prancūzijai svarbiais prioritetais.“