Papildyta 00.12 val.: Dėl saugumo jų bagažas bus transportuojamas atskirai. Tai pranešė asociacijos Rusijos Kelionių operatorių asociacijos viceprezidentas Dmitrijus Gorinas.
„Bagažas bus gabenamas atskirai, keleivių bus paprašyta turėti su savimi rankinį bagažą, kurio svoris nesiekia daugiau kaip dešimt kilogramų. To imtasi dėl saugumo“, – teigė jis interviu televizijos kanalui „Russia24“. Anot jo, prireiks maždaug mėnesio, kad visi keleivių parskraidinti į Rusiją. Prireiks apie 300 skrydžių. Taip pat skelbiama, kad Slovėnija, pasekdama Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos pavyzdžiu, atšaukė skrydžius į Šarm aš Šeichą.
Anot oro linijų „Aeroflot“, šiuo metu išsiųsti tušti orlaiviai į Šarm aš Šeichą ir Hurgadą, kad parskraidinti Rusijos turistus, praneša „Tass“. Bendrovė taip pat pranešė, kad penktadienį skrydžiai į Kairą bus vykdomi be keleivių.
Priminsime, kad penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įsakė nutraukti visus skrydžius į Egiptą.
Rusijos žvalgyba ragina skubiai atidėti visus skrydžius į Egiptą
Rusijos FSB vadovas Aleksandras Bortnikovas pareiškė, kad visos Rusijos oro linijos turėtų atidėti planuotus skrydžius į ir iš Egipto, skelbia naujienų agentūra „TASS“.
Toks pareiškimas išplatintas po to, kai daugelis Vakarų valstybių atidėjo skrydžius iš Šarm aš Šeicho Egipte dėl galimo pavojaus.
„Kol kas mes nenorėtume detalizuoti informacijos, kurią turime, tačiau rekomenduojame sustabdyti visus skrydžius į Egiptą. Turime omenyje turistinius maršrutus“, – teigė A.Bortnikovas, kalbėdamas nacionaliniame kovos su terorizmu posėdyje.
Portalas newsru.com paskelbė, kad tokiam siūlymui (stabdyti skrydžius iš Egipto) pritarė ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas.
„Valstybės galva sutiko su tomis rekomendacijomis, V.Putinas nurodė vyriausybei parengti šių rekomendacijų mechanizmą ir užtikrinti Rusijos piliečių sugrįžimą į tėvynę“, – sakė prezidento atstovas Dmitrijuss Peskovas.
„Prezidentas taip pat pavedė suderinti bendradarbiavimą su Egipto tarnybomis, kad būtų užtikrintas susisiekimo oru saugumas“, – pridūrė D.Peskovas.
Tuo metu Vakarų ekspertai vis garsiau kartoja versiją, kad spalio 31 dieną katastrofą virš Egipto patyręs Rusijos oro linijų „Kogalymavia“ lėktuvas A321 galėjo būti teroro išpuolio auka, o lėktuvo katastrofą lėmė jame paslėptas sprogmuo.
Britų žvalgyba perspėjo apie didelį teroro aktą
Didžioji Britanija taip pat laikinai sustabdė skrydžius iš Raudonosios jūros kurorto Šarm aš Šeicho, kur šiuo metu atostogauja apie 20 tūkst. Jungtinės Karalystės piliečių, ir į jį, remdamasi naujausia žvalgybos informacija.
Kaip rašo dienraštis „The Daily Telegraph“, ta svarbi informacija paaiškėjo, kai Didžiosios Britanijos ir JAV žvalgybos tarnybos „pranešė apie žinomų fanatikų kontaktus tame regione“.
„Britanijos šnipai perėmė žinučių, kurios rodo, kad ISIS ekstremistais suplanavo didelę teroro ataką tame regione, – pažymėjo laikraštis, neįvardydamas savo šaltinių. – Jų sekimas atskleidė „pašnekesius“ likus kelioms dienoms iki katastrofos apie artimiausiu laiku turinčią įvykti ataką.“