„Net dėl groteskiškos provokacijos su Skripaliais, kurią grubiai sukurpė Didžiosios Britanijos ir JAV specialiosios tarnybos, dalis Europos valstybių neskuba beatodairiškai sekti paskui Londoną ir Vašingtoną, o verčiau nori kruopščiai išsiaiškinti, kas įvyko“, – vienoje saugumo konferencijoje sakė S.Naryškinas.
Londonas apkaltino Maskvą dėl kovo 4-ąją pietiniame Anglijos Solsberio mieste įvykusio incidento, kai buvęs rusų karinės žvalgybos agentūros GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija buvo rasti apnuodyti, kaip teigiama, Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ (Naujokas).
Pasak S.Naryškino, šiuolaikiniame daugiapoliame pasaulyje kategoriškas spaudimas oponentams naudojant jėgą neturi perspektyvų.
„Matome, kaip visur stringa Vašingtono sukurta vasalinės priklausomybės sistema. Nuo amerikiečių pradeda tolti net patys ištikimiausi jų palydovai – europiečiai, kurių gerovę ir saugumą Jungtinės Valstijos nuolat nesvyruodamos deda ant savo geopolitinių siekių altoriaus“, – sakė S Naryškinas.
JAV veiksmai Rusijos atžvilgiu sudaro sąlygas kalbėti apie grįžimą į Šaltojo karo laikus, pareiškė jis.
S.Naryškinas: „Kova su neegzistuojančia vadinamąja Rusijos grėsme tapo tikra Vašingtono politikos idee fixe. Ji pasiekė tokį mastą ir įgijo tokių nevykusių bruožų, kad belieka kalbėti apie niūrių Šaltojo karo laikų sugrįžimą.“
„Kova su neegzistuojančia vadinamąja Rusijos grėsme tapo tikra Vašingtono politikos idee fixe. Ji pasiekė tokį mastą ir įgijo tokių nevykusių bruožų, kad belieka kalbėti apie niūrių Šaltojo karo laikų sugrįžimą“, – teigė SVR direktorius.
Jis pažymėjo, kad nėra objektyvių santykių pablogėjimo priežasčių: „Šaltasis karas seniai pasibaigė, ideologinio prieštaravimo tarp Rytų ir Vakarų globalizacijos sąlygomis neliko.“
Pasak S.Naryškino, tarptautinė bendrija susiduria su visiškai naujais iššūkiais, tokiais kaip tarptautinis terorizmas, pastovaus vystymosi užtikrinimas ir ekologinis saugumas.
„Atsakymą į juos galima duoti tik bendromis pastangomis ir ... be Rusijos, kaip ir be Kinijos, Indijos, Brazilijos ir kitų policentrinio pasaulio ašių dalyvavimo (tai) paprasčiausiai neįsivaizduojama“, – paaiškino S.Naryškinas.
S.Naryškinas: „Svarbu nutraukti neatsakingą žaidimą ... ir atsisakyti projektuoti jėgą tarpvalstybinių santykių srityje, neleisti įvykti naujai „Karibų krizei.“
„Svarbu nutraukti neatsakingą žaidimą ... ir atsisakyti projektuoti jėgą tarpvalstybinių santykių srityje, neleisti įvykti naujai „Karibų krizei“, – sakė jis.
S.Naryškino teigimu, tarptautinei bendrijai reikia „grįžti prie sveiko dialogo, pagrįsto ne egoistiškais atskirų žaidėjų siekiais, o tikrosiomis vertybėmis, kurias pripažįsta visi tarptautinių normų dalyviai“.