Kaltinimai piratavimu, kurie, anot „Greenpeace“, yra absurdiški, gali užtraukti iki 15 metų laisvės atėmimo bausmę.
Šie kaltinimai buvo pateikti „Greenpeace“ ledlaužio „Arctic Sunrise“ įgulos narei brazilei Anai Paulai Alminhanai ir laisvam samdomam teleoperatoriui Kieronui Bryanui iš Didžiosios Britanijos.
Jie buvo tarp 30 aktyvistų, suimtų per praeitą mėnesį surengtą protestą, kai „Greenpeace“ laivas priplaukė prie platformos „Prirazlomnaja“, o du aktyvistai mėgino ant jos užkopti.
„Šie kaltinimai radikalūs ir neproporcingi, – sakė „Greenpeace International“ vykdomasis direktorius Kumi Naidoo. – Kaltinimai piratavimu keliami vyrams ir moterims, kurių vienintelis nusikaltimas – jog jie turi sąžinę. Tai piktinantis žingsnis, kuris yra ne kas kita, o puolimas prieš pačius taikaus protesto principus.“
Šiaurinio Murmansko miesto teismas praeitą savaitę nurodė visus 30 aktyvistų laikyti kardomajame arešte du mėnesius, kol bus atliekamas tolesnis tyrimas. Numatoma, kad kaltinimai kitiems 28 suimtiesiems irgi bus greitai pateikti.
„Greenpeace“ teigia, kad jų protestas buvo taikus ir nekėlė pavojaus, o sprendimas apkaltinti protestuotojus piratavimu nedaro garbės tarptautinei arba Rusijos teisei.
Platforma „Prirazlomnaja“, kuri yra pirmoji Rusijos jūrinė naftos platforma Arktyje ir atlieka svarbų vaidmenį Maskvos pastangose panaudoti tame regione slypinčius energetikos išteklius, turėtų pradėti veikti iki šių metų pradžios.