Šis pareiškimas pasirodė JAV išvakarėse paskelbus apie savo pasitraukimą iš JT Žmogaus teisių tarybos.
„Atrodo, kad Jungtinės Valstijos norėjo paversti šią Tarybą nuolaidžiu instrumentu, kuris galėtų veikti (JAV) interesų labui bei bausti joms nepalankias šalis. Atsižvelgus į šią aplinkybę, JAV bandymai apkaltinti praktiškai visą pasaulį Tarybos veiklos politizavimu ir jų iniciatyvos žlugimu atrodo ciniškai“, – pareiškė Rusijos misijos prie JT atstovas spaudai Fiodoras Stržižovskis.
JT Žmogaus teisių taryba „yra pagrindinė tarptautinė bendro žmogaus teisių skatinimo ir gynimo platforma, besivadovaujanti nešališkumo, objektyvumo, nediskriminavimo, konstruktyvaus dialogo ir bendradarbiavimo principais“, nurodė jis.
„Ši JT agentūra, lygiai kaip ir visa JT sistema, yra įsipareigojusi tarnauti visoms šalims narėms, o ne vienai jų ar šalių grupei. Deja, mūsų kolegos Vašingtone to arba nesupranta, arba nepripažįsta. Tarptautinės bendruomenės reakcija į jų ketinimus dėl Tarybos reformų aiškiai parodė, kad jie vieni (norėjo) tai padaryti“, – teigė F.Stržižovskis.
Rusija pripažįsta, kad „Žmogaus teisių tarybos veikloje esama tam tikrų trūkumų, tačiau praeityje ji įrodė savo perspektyvumą“, sakė jis.
„Rusija tęs savo konstruktyvią veiklą Žmogaus teisių taryboje, siekdama palaikyti lygų dialogą ir bendradarbiavimą žmogaus teisių klausimais. Taigi, Rusija kandidatuos dėl vietos Žmogaus teisių taryboje 2021-2023 metais“, – pridūrė Rusijos misijos JT atstovas spaudai.
Antradienio vakarą JAV ambasadorė JT Nikki Haley pareiškė, kad jos šalis traukiasi iš Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos.