Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucija „Roskomnadzor“ kovo viduryje sulėtino „Twitter“ spartą, apkaltinusi bendrovę nepašalinus turinio, susijusio su vaikų pornografija, narkotikų vartojimu bei raginimais nepilnamečiams nusižudyti.
„Roskomnadzor“ suteikė „Twitter“ mėnesį reikalavimams įvykdyti ir perspėjo, kad to nepadarius šis socialinis tinklas Rusijoje gali būti užblokuotas. Praėjusį mėnesį šis terminas buvo pratęstas iki gegužės vidurio.
Pirmadienio pareiškime „Roskomnadzor“ nurodė nusprendusi neblokuoti tviterio, nes auditas parodė, kad socialinis tinklas pašalino daugiau kaip 90 proc. „draudžiamos informacijos“. Vis dėlto nuspręsta toliau lėtinti „Twitter“ spartą mobiliuosiuose įrenginiuose.
„Twitter“ deklaravo „pasirengimą ir suinteresuotumą kurti konstruktyvų dialogą su „Roskomnadzor“, nurodė priežiūros institucija ir pridūrė, kad „vertina „Twitter“ pastangas laikytis Rusijos įstatymų reikalavimų“.
Tačiau tam, kad būtų pašalinti visi suvaržymai, reikia pašalinti „visą identifikuotą draudžiamą medžiagą“.
Jokio naujo termino „Roskomnadzor“ nenurodė.
Kai kovo mėnesį buvo sulėtintas tinklo veikimas, „Twitter“ pasmerkė Rusijos mėginimus „užblokuoti ir sustabdyti viešus internetinius pokalbius“.
Žiniasklaidos milžinė teigė, jog laikosi „nulinės tolerancijos“ politikos dėl „vaikų seksualinio išnaudojimo“ ir neskatina savižudybių bei žalojimosi.
Įspėjimai „Facebook“ ir „YouTube“
„Roskomnadzor“ taip pat pranešė, kad identifikavo „nelegalaus turinio“ ir „kitose interneto svetainėse, tarp jų „Facebook“ ir „YouTube“.
„Jei šios platformos nesiims atitinkamų priemonių, joms gali būti taikomos panašios sankcijos“, – įspėjama pranešime.
Priemonės prieš „Twitter“ ir kitas socialinės žiniasklaidos priemones kelia Kremliaus kritikų susirūpinimą. Baiminamasi, kad tokiu būdu siekiama nutildyti opozicijos balsus.
Praėjusį mėnesį Maskvos teismas skyrė „Twitter“ tris baudas – bendrai 8,9 mln. rublių (98,9 tūkst. eurų) – už tai, kad nebuvo ištrinti raginimai nepilnamečiams dalyvauti paramos kalinamam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui demonstracijose.
Balandį Maskvos teismas taip pat skyrė vaizdo įrašų bendrinimo platformai „TikTok“ 2,6 mln. rublių (28 tūkst. eurų) baudą dėl tokio paties pažeidimo.
Sausio mėnesį rusų pareigūnai apkaltino tarptautines socialinės žiniasklaidos platformas, įskaitant „TikTok“ ir „Twitter“, kišantis į Rusijos vidaus reikalus dėl to, kad jos nepaisė prašymų pašalinti kvietimus į A.Navalnui palaikyti skirtas akcijas.
Prezidentas Vladimiras Putinas sausį skundėsi, jog didžiosios technologijų įmonės tapo tokios įtakingos, kad „konkuruoja“ su suvereniomis valstybėmis.