„Esame įsitikinę, kad naujoji administracija nenori kartoti išeinančiosios, kuri sąmoningai sunaikino JAV ir Rusijos santykius, klaidų“, – S.Lavrovą citavo Italijos dienraštis „Corriere della Sera“.
D.Trumpo pergalė rinkimuose ir teigiami jo komentarai Maskvos atžvilgiu sukėlė nerimą Ukrainoje ir kitose buvusiose sovietų okupuotose valstybėse, kurios dabar priklauso JAV vadovaujamam NATO aljansui.
Per savo kampaniją D.Trumpas gyrė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir sakė norįs gerinti santykius su Maskva bei abejojąs Vašingtono įsipareigojimais NATO sąjungininkėms.
S.Lavrovas italų dienraščiui sakė: „Žinoma, mes labai teigiamai įvertinome D.Trampo per rinkimų kampaniją išreikštą norą bendradarbiauti tarp mūsų dviejų valstybių.“
„Savo ruožtu esame visuomet atviri nuoširdžiam, pragmatiškam dialogui su Vašingtonu visais dvišaliais ir pasauliniais klausimais“, – pridūrė jis.
„Tikimės, kad naujojo prezidento šviežia užsienio politikos komanda žengs konkrečius žingsnius šia kryptimi ir kad bendradarbiavimas bus konstruktyvus“, – sakė S.Lavrovas.
Jis gynė Rusijos dislokuotas pajėgas vietovėse, esančiose netoli buvusių sovietinių šalių, dabartinių NATO narių ir pavadino jas atsaku Vakarų sąjungininkių „politiniam ir kariniam spaudimui mūsų šaliai“, kuris privertė Maskvą „imtis atitinkamų priemonių mūsų gynybai ir nacionaliniam saugumui“.
S.Lavrovas Romoje dalyvavo konferencijoje dėl Viduržiemio jūros regiono saugumo klausimų. Joje jis susitiko su JAV diplomatijos vadovu Johnu Kerry.
Neigė, kad Rusija kalta dėl turkų karių žūties
Maskva ir Damaskas neįvykdė antskrydžio šiaurės Sirijoje, kurio metu žuvo keturi turkų kariai, ketvirtadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
„Nei Rusijos, nei Sirijos oro pajėgos čia niekuo dėtos“, – sakė S.Lavrovas per spaudos konferenciją pietiniame Turkijos Alanijos kurorte, sėdėdamas šalia turkų diplomatijos vadovo Mevluto Cavusoglu.
Turkija anksčiau kaltino Sirijos režimą dėl lapkričio 24 dieną surengto antskrydžio, kuris įvyko praėjus lygiai metams po to, kai turkų oro pajėgos numušė rusų karo lėktuvą.
2015 metų incidentas išprovokavo precedento neturinčią Turkijos ir Rusijos santykių krizę, o Sirijos konflikte šios šalys tebepalaiko skirtingas puses.
Ankara remia kovojančiuosius už Sirijos prezidento Basharo al Assado nušalinimą, o Maskva yra pastarojo sąjungininkė, teikianti Damasko režimui karinę paramą.
Ankara remia kovojančiuosius už Sirijos prezidento Basharo al Assado nušalinimą, o Maskva yra pastarojo sąjungininkė, teikianti Damasko režimui karinę paramą.
Turkija rugpjūtį pradėjo precedento neturinčią operaciją Sirijoje pavadinimu „Eufrato skydas“, kuria siekia nustumti džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus toliau nuo savo sienų ir sustabdyti Sirijos kurdų kovotojų puolimą. Šioje operacijoje dalyvauja Ankaros remiami Sirijos opozicijos kovotojai.
Nuo operacijos pradžios turkų pajėgų remiami sukilėliai, nesutikdami didelio pasipriešinimo, iš IS atkovojo Džarabulusą, al Rajų ir Daniką.
Turkijos kariuomenė dėl praėjusią savaitę įvykusio mirtino antskrydžio apkaltino Sirijos režimą, o Turkijos žiniasklaida pranešė, kad minėtus karius nužudė IS grupuotė.
„Kad susitelktume į kovą su teroristais, privalome toliau gerinti koordinavimą“, – sakė S.Lavrovas.
„Deriname veiksmus su JAV vadovaujama koalicija, kuriai priklauso ir Turkija, kad išvengtume neplanuotų incidentų. Taigi, per šiuos kanalus būtų protinga patikrinti, kas skraidė, o kas neskraidė“, – pareiškė jis.