V.Čurkino teigimu, vienbalsiai dėl sankcijų Šiaurės Korėjai balsavusi JT Saugumo taryba prieš tai sutarė, kad apribojimai nepakenks Rusijos geležinkelio linijos projektui, sujungsiančiam Chasano miestą ir Šiaurės Korėjos Radzino uostą.
Ši linija turėtų Rusijai padėti eksportuoti anglį į Kiniją ir Pietų Korėją. „Kaip ir Kinija mes turime tam tikrų ekonominių interesų, kurie niekaip nesusiję su Pchenjano branduoline programa ar raketų paleidimu“, – kalbėjo V.Čurkinas, pabrėždamas, kad dėl šių galimybių buvo kalbėta ir su JAV atstovais.
„Turiu galvoje gana svarbų Rusijos geležinkelių projektą, kuris padėtų eksportuoti anglį į pietinę Kiniją ir Pietų Korėją“, – aiškino ambasadorius Jungtinėse Tautose.
Rusija ši geležinkelio linija Šiaurės Korėjoje ypač svarbi, nes ji nori vystyti Tolimųjų Rytų regiono prekybą, o taip pat diversifikuoti energijos eksportą, kuris iki šiol buvo nukreiptas į Europą.
Pchenjanas tikisi, kad šis projektas pagelbės šalies ekonomikai ir padės išvengti kuro trūkumo.
V.Čurkino teigimu, Rusija derybose pavyko išsikovoti ir tai, kad Šiaurės Korėjai bus leidžiama gauti kuro civilių lėktuvų tarptautiniams skrydžiams bei anglies, reikalingos stringančiai ir gerokai nustekentai šalies pramonei.
Rusijai taip pat pavyko išsiderėti, kad iš individualių asmenų sąrašo, kuriems taikomos sankcijos, būtų išbrauktas Šiaurės Korėjos angliakasybos vystymo vadovas. JAV įtaria, kad jis prisideda prie nelegalios Pchenjano prekybos ginklais.