„Atidaromi keturi humanitariniai koridoriai, papildomai prie anksčiau parengtų civiliams išeiti iš Alepo rajonų, kontroliuojamų smogikų“, – sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kuriame pažymima, kad tokie trys koridoriai šiuo metu ten veikia.
„Nuo humanitarinės operacijos pradžios 169 civiliai išėjo iš rajonų, kuriuos kontroliuoja neteisėtos ginkluotos grupės, pro išėjimo punktus“, – pažymima pranešime.
Dar nurodoma, kad ginklus sudėjo 69 sukilėliai, 59 asmenims suteikta medicinos pagalba.
Išvyko dešimtys šeimų
Sirijoje iš apsuptos, opozicijos pajėgų valdomos rytinės Alepo miesto dalies šeštadienį vadinamuoju humanitariniu koridoriumi į vakarinę vyriausybės kontroliuojamą dalį perėjo dešimtys šeimų, pranešė valstybinė naujienų agentūra SANA.
Evakavimas pradėtas praėjus dviem paroms nuo Rusijos pranešimo, kad civiliams ir pasidavusiems kovotojams bus sudaryti trys humanitariniai praėjimai iš rytinės sukilėlių laikomos miesto dalies į vakarinę vyriausybės teritoriją.
„Šį rytą dešimtys šeimų išvyko nustatytu koridoriumi, kuriuo leista išeiti miestiečiams iš teroristų grupuočių apsuptų rytinių miesto rajonų, – nurodė SANA. – Juos pasitiko armijos nariai ir autobusu nugabeno į laikiną prieglaudą“.
Taip pat minima, kad iš sukilėlių laikomos rytinės dalies išvyko vyresnių kaip 40 metų moterų grupė; jos taip pat atsidūrė prieglaudoje.
Agentūra pateikė nuotraukų, kuriose matyti dešimtys žmonių, daugiausia moterų ir vaikų, einančių pro kareivius ir lipančių į autobusus.
Valstybinė televizija transliavo vaizdus, kaip gyventojai eina iš rytinės į vakarinę Alepo pusę.
SANA dar nurodė, kad „ginkluoti vyrai iš rytinių Alepo rajonų“ pasidavė armijos kariams Salahedino rajone, bet nenurodė konkrečių skaičių, nepateikė ir šio proceso vaizdų.
Britanijoje registruota stebėsenos organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) taip pat pranešė, kad „kažkiek“ civilių išvyko iš rytinės miesto dalies į vakarinį Salahedino rajoną, bert konkrečių skaičių neminėjo.
Alepas, buvusi Sirijos ekonomikos jėgainė, nuo 2012 metų vidurio buvo kontroliuojamas sukilėlių, įsitvirtinusių daugiausiai rytiniuose rajonuose, ir vyriausybės pajėgų, užėmusių vakarinę dalį.
Sukilėlių pusė visiškai apsupta vyriausybės pajėgų nuo liepos 7 dienos, kai valdančiojo režimo kariai per šūvio atstumą priartėjo prie vienintelio kelio, kuriuo opozicija galėjo dar pasipildyti savo atsargas.
Dėl apsupties netrukus ėmė trūkti maisto, kainos rytinėje dalyje staiga šoktelėjo, imta baimintis, kad 250 tūkstančių vis dar čia gyvenančių miestiečių gali ištikti humanitarinė krizė.