Rusija ragins tarptautines organizacijas įvertinti „RTR Planeta“ kanalo blokavimą Latvijoje

Rusija tikisi, kad tarptautinės organizacijos įvertins Latvijos sprendimą šešiems mėnesiams uždrausti televizijos „RTR Planeta“ transliacijas šalies teritorijoje, nurodė šaltiniai Rusijos ambasadoje Rygoje.
Latvija uždraudė televiziją \"Rossija RTR\"
Latvija uždraudė televiziją \"Rossija RTR\" / „Twitter“ nuotr.

Ambasados spaudos tarnyba, su kuria susisiekė BNS, retoriškai klausė, ar Latvijos naujausi mėginimai išstumti Rusijos žiniasklaidos priemones iš Latvijos ir paskubomis priimtos šalies Baudžiamojo kodekso pataisos atspindi kokias nors naujas europines vertybes.

„Tikimės, kad atitinkamos tarptautinės organizacijos nepaliks be dėmesio šių Latvijos išradimų“, – pabrėžė ambasada.

Latvijos nacionalinė elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) – ketvirtadienį paskelbė nusprendusi apriboti „RTR Planeta“ transliacijas šalies teritorijoje šešių mėnesių laikotarpiui.

Praėjusiais metais NEPLP nustatė, kad „RTR Planeta“ ne kartą įvykdė šiurkščių pažeidimų savo laidose – buvo pažeistas ne tik Latvijos elektroninės žiniasklaidos įstatymas, bet ir ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyva.

Pradėjusi to kanalo laidų stebėseną, NEPLP nustatė, kad „RTR Planeta“ sąmoningai transliuoja laidas, kurstančias etninę neapykantą. Tose laidose buvo skelbiama šališka informacija apie padėtį konflikto krečiamoje Ukrainoje, šiurkščiai pažeidžiant žurnalistikos etikos principus.

„RTR Planeta“ savo laidose taip pat skelbė panašią tendencingą informaciją apie Latviją, tvirtindama, kad šalyje dažni etniniai konfliktai tarp latvių bei etninių rusų ir kad juos tyčia kursto Ryga, kuriai politiką primeta amerikiečiai.

NEPLP padarė išvadą, kad tokiose laidose, skirtose rusakalbiams žiūrovams, sąmoningai siekiama kurstyti etninę nesantaiką.

Taryba anksčiau buvo pareiškusi mananti, kad kelis Rusijos vyriausybės kontroliuojami televizijos kanalai skleidžiant tendencingą ir smarkiai klaidinančią informaciją apie Latviją.

Latvijos elektroninės žiniasklaidos įstatymo 24-asis straipsnis sako, kad žiniasklaidos priemonės turi užtikrinti teisingos ir nešališkos informacijos pateikimą apie įvairius faktus ir įvykius, skatinti keitimąsi nuomonėmis ir laikytis visuotinai priimtų žurnalistikos bei etikos principų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų