Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija, reaguodama į JK sankcijas S.Magnitskio byloje, uždraudė įvažiuoti 25 britams

Rusija šeštadienį paskelbė įvedanti draudimą įvažiuoti į jos teritoriją dešimtims Jungtinės Karalystės piliečių, reaguodama į anksčiau šiais metais Londono įvestas sankcijas subjektams, siejamiems su teisininko Sergejaus Magnitskio mirtimi Maskvos kalėjime.
Sergejus Magnickis
Sergejus Magnickis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Atsakydama į nedraugiškus britų valdžios veiksmus ir remdamasi abipusiškumo principu, Rusija nusprendė įvesti asmenines sankcijas 25 Didžiosios Britanijos atstovams, kuriems uždrausta įvažiuoti į Rusijos Federacijos teritoriją“, – rašoma rusų Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos pareiškime.

Anot URM, „Didžiosios Britanijos vyriausybė išgalvotais ir absurdiškais pretekstais 2020 metų birželį paskelbė apie sprendimą įvesti nacionalines sankcijas virtinei mūsų šalies pareigūnų vadinamojoje „Magnitskio byloje“.

Tąsyk Jungtinė Karalystė paskelbė savo pirmąjį „nepriklausomą“ po „Brexito“ asmenų ir organizacijų, kuriems bus taikomos sankcijos už žmogaus teisių pažeidimus, sąrašą, į kurį įtraukti 49 subjektai, įskaitant 25 Rusijos ir 20 – Saudo Arabijos.

Rusijos subjektai buvo įtraukti dėl jų numanomo ryšio su teisininko S. Magnitskio mirtimi, o Saudo Arabijos subjektai – dėl įtariamo vaidmens nužudant žurnalistą Jamalą Khashoggi.

Tarp Rusijos asmenų, patekusių į sankcijų sąrašą, buvo tiesiogiai prezidentui Vladimirui Putinui pavaldaus Tyrimų komiteto vadovas Aleksandras Bastrykinas.

M.Zacharova taip komentavo Londono veiksmus: „Kalbant apie visus siužetus, susijusius su Sergejaus Magnitskio mirtimi, ne kartą teikėme išsamius komentarus ir paaiškinimus, kurių Londonas, matyt, nusprendė nepaisyti. Neaišku, kokiu pagrindu jis ruošiasi „atrinkti“ kaltininkus ir skirti jiems „bausmę“. Kitaip negu mėginimu kištis į kitos valstybės vidaus reikalus ir spausti Rusijos teisingumo sistemą Britanijos veiksmų pavadinti negalima.“

„Vėl raginame Didžiosios Britanijos vadovus atsisakyti niekuo nepateisinamos konfrontacinės linijos mūsų šalies atžvilgiu. Bet kokie nedraugiški žingsniai neliks be neišvengiamo proporcingo atsako“, – pabrėžė M. Zacharova.

Amerikoje gimusio britų finansininko Billo Browderio (Bilo Brauderio) įsteigtame investicijų fonde dirbęs S. Magnitskis buvo areštuotas po to, kai atskleidė sukčiavimo schemą, kuri, anot jo, leido Rusijos pareigūnams nuslėpti 230 mln. JAV dolerių vertės mokesčių.

Teisininkas mirė tardymo izoliatoriuje nesulaukęs reikalingos medicininės pagalbos.

Rusija atmetė jo iškeltus kaltinimus ir patį velionį pripažino kaltu dėl sukčiavimo, kontroversiškai išnagrinėjusi bylą jau po S. Magnitskio mirties.

Jungtinės Valstijos pagal vadinamąjį Magnitskio įstatymą paskelbė griežtas sankcijas dešimtims Rusijos aukšto rango pareigūnų.

Panašius įstatymus yra priėmusios trys Baltijos šalys, taip pat Jungtinė Karalystė ir Kanada.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?