Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 06 19 /14:13

Rusija ruošia atsaką į jos aktyvų įšaldymą užsienyje

Maskva penktadienį pareiškė ruošianti „teisinį atsaką“ oficialiam jos aktyvų įšaldymui užsienyje, kai vyriausybės sąskaitos ir nekilnojamasis turtas esą buvo blokuoti Belgijoje ir Prancūzijoje, kilus teisiniam ginčui su buvusios naftos milžinės „Jukos“ akcininkais.
„VTB“ banko filialas Maskvoje
„VTB“ banko filialas Maskvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rusija dirba šia kryptimi. Koks bus mūsų atsakas – laikas parodys“, –

naujienų agentūrai „Interfax“ sakė užsienio reikalų ministro pavaduotojas Vasilijus Nebenzia.

„Kad ir kas taip elgiasi, jie turi suprasti, kad bus atsakomoji reakcija“, – pridūrė jis.

Dabar jau likviduotos naftos bendrovės ieškovų atstovas ketvirtadienį sakė, kad abiejose šalyse buvo įšaldytos oficialiosios sąskaitos ir pastatai.

Be kita ko, Belgijoje šis sprendimas paveikė Rusijos ambasados Briuselyje ir atstovybių prie Europos Sąjungos ir NATO sąskaitas, nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Maskva iškvietė Belgijos ambasadorių pasiaiškinti dėl šio žingsnio ir pagrasino „atsakomosiomis priemonėmis, nukreiptomis prieš Belgijos aktyvus Rusijoje“.

Maskva iškvietė Belgijos ambasadorių pasiaiškinti dėl šio žingsnio ir pagrasino „atsakomosiomis priemonėmis, nukreiptomis prieš Belgijos aktyvus Rusijoje“.

Belgijos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad tą turtą areštavo teismo antstoliai, visiškai nedalyvaujant šalies vyriausybei.

Prancūzijoje buvo įšaldytos sąskaitos apie 40-yje bankų ir areštuoti 8–9 pastatai, sakė naujienų agentūrai AFP pagrindinės akcininkės GML vykdomasis direktorius Timas Osborne'as.

Vienu metu „Jukos“ buvo didžiausia Rusijos naftos bendrovė, bet ji buvo suskaldyta, kai 2003 metais buvo suimtas jos savininkas – Kremliaus kritikas Michailas Chodorkovskis.

M.Chodorkovskio areštas buvo įvykdytas tuojau po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo stiprėjančią šalies oligarchų klasę nesikišti į politiką.

Dešimtmetį kalėjime praleidęs M.Chodorkovskis 2013 metais buvo paleistas, kai V.Putinas suteikė jam malonę. Buvęs magnatas gavo leidimą apsigyventi Šveicarijoje.

Praeitais metais Hagoje įsikūręs Nuolatinis Arbitražo Teismas nutarė, kad Maskva privertė „Jukos“ bankrutuoti, reikalaudama per didelių mokesčių, o vėliau pardavė bendrovės turtą valstybinėms įmonėms.

Praeitais metais Hagoje įsikūręs Nuolatinis Arbitražo Teismas nutarė, kad Maskva privertė „Jukos“ bankrutuoti, reikalaudama per didelių mokesčių, o vėliau pardavė bendrovės turtą valstybinėms įmonėms.

Teismas įpareigojo Rusiją išmokėti „Jukos“ akcininkams rekordinę kompensacijų sumą – 50 mlrd. dolerių (44 mlrd. eurų).

Rusijai buvo nurodyta sumokėti kompensacijas Gibraltare registruotos verslo grupės „Menatep“, per kurią M.Chodorkovskis kontroliavo „Jukos“, antrinių įmonių akcininkams.

Tos įmonės dabartinė paveldėtoja yra holdingo bendrovė GML, nors M.Chodorkovskis su ja nebėra susijęs ir negali reikalauti kompensacijų.

GML vadovas T.Osborne'as sakė, kad teisinis procesas „jau vyksta Didžiojoje Britanijoje ir Jungtinėse Valstijose, o vėliau ateis eilė kitoms šalims“.

Jis aiškino, kad dėl Belgijos ir Prancūzijos teisinės bazės buvo lengviau areštuoti Rusijos turtą tose šalyse, išsprendus ginčą dėl „Jukos“ kompensacijų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų