Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusija sako dėl saugumo priežasčių stebėtojų į Ukrainos rinkimus nesiųsianti

Rusija nesiųs savo stebėtojų į rinkimus Ukrainoje, penktadienį pranešė šalies Užsienio reikalų ministerija.
Ukrainos vėliava
Rusija sako dėl saugumo priežasčių stebėtojų į Ukrainos rinkimus nesiųsianti / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai paskelbta kitą dieną po Ukrainos Aukščiausios Rados priimto sprendimo neįsileisti Rusijos atstovų stebėti ateinantį mėnesį vyksiančių prezidento rinkimų.

„Rusija, atsižvelgdama į savo atstovų ODIHR (ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro) stebėtojų misijoje saugumą, priėmė sprendimą nesiųsti jų į Ukrainą“, – sakoma pareiškime Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

„Ukrainos atsisakymą akredituoti rusų stebėtojus vertiname kaip šiurkščiausią tarptautinių įsipareigojimų pažeidimą visuotinai priimtų rinkimų procedūrų srityje“, – pabrėžė ministerija.

„Rusų stebėtojų nebuvimas tarptautinėse stebėjimo misijose ir faktas, kad milijonams Ukrainos piliečių nebus suteikta galimybė Ukrainos prezidento rinkimuose balsuoti Rusijos teritorijoje, verčia abejoti būsimo balsavimo skaidrumu ir objektyvumu“, – sakoma pareiškime.

Jame pažymima, kad „tuo padaryta reikšminga žala ODIHR įvaizdžiui, nors šis ESBO (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos) biuras „vaizduoja save kaip rinkimų stebėjimo principų „auksinio standarto“ sargą“.

„Raginame partnerius, pirmiausia tarp Kijevo patarėjų demokratinio vystymosi klausimais Vakaruose, principingai įvertinti ukrainiečių pareigūnų veiksmus ir pareikalauti jų grįžti į tarptautinės teisės sferą“, – nurodė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Anksčiau penktadienį ODIHR atstovas Thomas Reimeris naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad dviejų rusų pavardės bus išbrauktos iš Ukrainos rinkimų ilgalaikių stebėtojų sąrašo, nes Kijevas atsisakė juos akredituoti.

„Jeigu, kaip paskelbė Ukrainos pareigūnai, šie du žmonės nebus akredituoti kaip stebėtojai, misijoje bus 90 ilgalaikių stebėtojų“, – nurodė jis, atsakydamas į klausimą, ar ESBO svarsto galimybę pakeisti du rusus, kurių neįsileidžia Kijevas.

Th.Reimeris priminė, kad pagal standartinę visų stebėjimo misijų praktiką ODIHR siuntė 56 šalims dalyvėms prašymus skirti stebėtojų į ilgalaikę misiją per Ukrainos prezidento rinkimus.

„Gavome 92 kandidatų sąrašą, įskaitant du rusus, ir perdavėme jį Ukrainos pareigūnams“, – pridūrė jis.

Ukrainos įstatymų leidėjai ketvirtadienį nubalsavo, kad Rusijos atstovams nebūtų leista stebėti prezidento rinkimų, numatytų kovo 31 dieną.

Maskvos palaikomų separatistų sukilimą Rytų Ukrainoje malšinantis Kijevas sako įtariantis, kad Rusija planuoja kištis į balsavimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai