„Paliksime visą patikimą likusio kontingento – mažesnės jo dalies – apsaugą“, – Rusijos naujienų agentūros citavo Kremliaus administracijos vadovą Sergejų Ivanovą.
„Kad būtų veiksmingai užtikrinamas saugumas, taip pat (saugantis nuo atakų) iš oro, reikalingos moderniausios priešlėktuvinės gynybos priemonės“, – pridūrė jis, atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar Rusija paliks Sirijoje modernius zenitinių raketų kompleksus S-400.
Jungtinių Tautų atstovas džiūgauja
Jungtinių Tautų pasiuntinys Sirijoje Staffanas de Mistura antradienį sveikino Rusijos pajėgų dalinį pasitraukimą iš karo draskomos šalies, pareiškęs, kad šis žingsnis yra „reikšmingas pokytis“, galintis teigiamai paveikti taikos derybas.
„Prezidento Vladimiro Putino žinia, paskelbta tą pačią dieną, kai Ženevoje prasidėjo šios vidaus derybos su Siriją, yra reikšmingas pokytis, kuris, kaip mes viliamės, turės teigiamą poveikį pažangai Ženevoje vykstančiose derybose, kuriomis siekiama rasti Sirijos konflikto politinį sprendinį ir susitarti dėl taikios politinės pereigos šalyje“, – sakė jis.
Prancūzija antradienį taip pat santūriai pasveikino netikėtą Rusijos sprendimą išvesti savo pajėgas iš Sirijos, sakydama, kad bet koks konflikto deeskalavimo ženklas yra sveikintinas.
„Mes atkreipėme dėmesį į prezidento (Vladimiro) Putino pranešimus. Jeigu juos lydės konkretūs veiksmai, tai bus teigiamas įvykis, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovas. – Turi būti skatinama viskas, kas padeda deeskaluoti (konfliktą) Sirijoje“.