Į opozicijos lyderių raginimą 11 val. vietos laiku spausti automobilių garsinius signalus atsiliepė nedaug vairuotojų, dauguma žmonių tylėdami pagerbė žuvusįjį pagal rusų ortodoksų tradiciją prisimindami velionį praėjus 40 dienų po mirties. Kai kurie atėjusieji braukė ašaras.
Daugelis reiškė pasipiktinimą, kad iki šiol nerastas B.Nemcovo nužudymą užsakęs asmuo arba asmenys, ir kad prezidentas Vladimiras Putinas nereaguoja į B.Nemcovo šalininkų protestus.
Rusija neturi ateities. Man labai liūdna
„Niekas nepasikeitė, – sakė 65 metų pensininkė Liudmila Jakimenko ant Didžiojo Moskvorecko tilto, esančio priešais Kremliaus raudonų plytų sienas. – Rusija neturi ateities. Man labai liūdna“.
B.Nemcovas, buvęs vicepremjeras, buvo nušautas vasario 27 dienos vakarą, kai pėsčiomis su drauge ėjo namo. Jam buvo 55 metai.
2011/2012 metų žiemą jis prisidėjo prie protestų prieš V.Putiną organizavimo, o prieš mirtį rinko, jo žodžiais, įrodymus, kad Maskva remia separatistus rytinėje Ukrainoje. Tyrimą atliekantys pareigūnai nesutaria dėl jo nužudymo motyvo.
Nors dėl B.Nemcovo nužudymo buvo sulaikyti penki musulmonai iš Čečėnijos, opozicija sako, kad tikrieji Kremliaus kritiko nužudymo organizatoriai greičiausiai taip ir nebus surasti, kadangi jie atskleistų ryšį su Kremliui ištikimais žmonėmis.
Pagrindinis bylos įtariamasis Zauras Dadajevas, kuris anksčiau buvo Čečėnijos lyderiui V.Putino sąjungininkui Ramzanui Kadyrovui pavaldaus policijos bataliono „Sever“ vadas, praėjusią savaitę teisme pareiškė, kad prisipažino įvykdęs žmogžudystę, nes buvo kankinamas.
„Kremlius nenori įvardinti žmonių, kurie užsakė šį nužudymą, nes viskas veda į Čečėniją“, – sakė buvęs parlamento narys Vladimiras Ryžkovas naujienų agentūrai „Reuters“.
„Valdžia nepasikeitė, tai vis ta pati represijų politika. Valdžia nori, kad žmonės kuo greičiau užmirštų Borisą Nemcovą“, – sakė jis.