Sakartvele gimęs T.Oniani už pagrobimą ir turto prievartavimą buvo nuteistas 2010 metų liepą ir turėjo būti paleistas birželį. Bet laisvės atėmimo bausmė dar 2017-aisiais jam buvo sutrumpinta dviem mėnesiais.
Anksčiau skelbta, kad iškart po paleidimo Rusija planuoja „Taro“ deportuoti iš šalies. Kito gangsterio Mindijos Goradzės advokato Aleksandro Kobaidzės teigimu, T.Oniani ketina vykti į Turkiją.
Kodėl į Turkiją? Nes T.Oniani neturi Sakartvelo pilietybės, o Ispanijoje, kur, kaip svarstyta, jis galėjo vykti, mafiozui grėstų kaltinimai pinigų plovimu ir nusikalstamos grupuotės organizavimu.
Rusijoje kalbama, kad „Taro“ išėjus į laisvę šalyje, o galbūt ir visame regione, atsinaujins kova dėl „vagių vagies“ titulo.
Dar neseniai šios pareigos priklausė Zacharijui Kalašovui, dar žinomam kaip „Šakro Molodoj“. Bet jį Rusijos gangsteriai nurašė, kai jis pernai kovą buvo nuteistas kalėti beveik 10 metų.
Z.Kalašovą pakeitė Olegas Šiškanovas. „Šiškano“ kandidatūrą parėmė ir pats teisiamasis – esą O.Šiškanovas tiko visiems.
Kita vertus, gangsterių pasaulyje šiuo metu, kaip sakoma, „nėra vėjo“, tad T.Oniani gali pasinaudoti atsiradusia proga. O Turkijoje jis galės surengti pasaulinę gangsterių „konvenciją“ – taip, kaip „Šakro Molodoj“ pasielgė Armėnijoje, į kurią 2015 metais grįžo iš Ispanijos.
Kaip skelbia „Crime Russia“, T.Oniani sąjungininkai ir parankiniai aktyviai ruošėsi dienai, kai „Taro“ bus paleistas į laisvę.
Tokie gangsteriai kaip Roinas Uglava ir Koba Achavlediani atvirai šventė „Taro“ sugrįžimą ir laidė grasinimus visiems, kurie esą yra atsakingi už T.Oniani nukarūnavimą.
Praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje „Taro“ buvo laikomas vienu perspektyviausių mafiozų Maskvoje. Netrukus jis persikraustė į Prancūziją, tada – į Ispaniją. Ten jis organizavo pinigų plovimo operacijas.
2006-aisiais T.Oniani Ispanijoje sugebėjo išvengti arešto ir grįžęs į Rusiją išsirūpino šios šalies piliečio pasą. Rusijoje „Taro“ ėmė konfliktuoti su nusikaltėlių pasaulio patriarchais – Viačeslavu Ivankovu („Japončiku“) ir Aslanu Usojanu.
Galiausiai abu jie buvo nužudyti. „Japončikas“ – 2009 metais, o A.Usojanas – 2013 metais. T.Oniani laikomas labiausiai tikėtinu šių nusikaltimų užsakovu, tačiau jis neigia kaltę, o kaltinimų nėra sulaukęs.
Būtent A.Usojano iniciatyvą 2009 metais gangsteriai ėmė dalintis laišku, kuriuo buvo skelbiama, kad iš T.Oniani atimamas „vagių vagies“ statusas. „Taro“ sąjungininkai tuomet ėmė taikytis į visus, kurie pasirašė po šiuo laišku.
Kaip svarsto „Crime Russia“, būtent Turkijoje, kur apsistoti žada T.Oniani, gali kilti naujų klanų susirėmimų ir nužudymų banga.
Jei T.Oniani pavyks nukeliauti į Turkiją, jis, kaip jau minėta, ten surengs savotišką mafijos bosų suvažiavimą. Alternatyvos „Taro“ neturi – jis negalės vėl tapti „vagių vagimi“, jei savo parašų po 2009-ųjų laišku neatšauks tada perversmą organizavę kiti gangsteriai.
„Rosbalt“ rašo, kad nereikėtų tikėtis, jog „Taro“ aklai keršys visiems pasirašiusiesiems. Esą iš pradžių jis pakvies kitus „vagis“ pasiaiškinti ir viešai atsiprašyti.
Ar mafiozai sutiks – kitas klausimas. Manoma, kad spyriosis Kutaisio klano atstovas Merabas Gogija („Melija“), Goča Alpaidzė („Alfasonas“).
Savo ruožtu tie, kurie atvirai demonstravo nepagarbą „Taro“, esą sulauks kitokio – žiauresnio atpildo. Tad, kaip svarsto „Crime Russia“, būtent Turkijoje, kur apsistoti žada T.Oniani, gali kilti naujų klanų susirėmimų ir nužudymų banga.