Rusijoje sulaikytai prieš FSB protestavusiai „Pussy Riot“ narei teismas skyrė viešųjų darbų

Rusijos teismas ketvirtadienį skyrė 40 valandų viešųjų darbų merginų pankroko grupės „Pussy Riot“ narei, kuri ankstesnę dieną buvo suimta dėl per protestą prie Federalinės saugumo tarnybos (FSB) būstinės Maskvoje išskleisto plakato.
Marija Aliochina teisme
Marija Aliochina teisme / „Scanpix“/AP nuotr.

29 metų Marija Aliochina savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė nuotrauką, kurioje ji stovi ant FSB pastato laiptų ir laiko plakatą su užrašu: „Su gimtadieniu, budeliai“, tai tarnybai minint savo šimtąsias metines.

Gruodžio 20-ąją Rusija oficialiai minėjo „saugumo tarnybos darbuotojų“ dieną; trečiadienį taip pat buvo paminėtos 100-osios metinės nuo Visos Rusijos ypatingosios komisijos (ČK), kuriai vadovauti buvo paskirtas nuožmumu garsėjęs Feliksas Dzeržinskis, įkūrimo.

„Teismas nusprendė: skirti Marijai Aliochinai administracinę nuobaudą – 40 valandų privalomųjų darbų“, – paskelbė Maskvos Meščansko teismo teisėja Julija Mordvina.

Likus dviem savaitėms iki prezidento Vladimiro Putino perrinkimo 2012 metų rinkimuose, „Pussy Riot“ narės M. Aliochina, Nadežda Tolokonikova ir Jekaterina Samucevič įsiveržė į Kristaus Išganytojo katedrą Maskvoje ir prie jos altoriaus sudainavo vadinamą „Pankų maldą“, kurios priedainyje buvo prašoma: „Dievo Motina, išvaryk Putiną“. Šis vos 40 sekundžių trukęs pasirodymas sulaukė skaudžių pasekmių – moterys buvo suimtos ir įkalintos.

2012 metų spalį trys grupės narės buvo nuteistos už chuliganizmą iš religinės neapykantos. M.Aliochina ir kita grupės narė N.Tolokonikova kalėjime išbuvo beveik dvejus metus ir buvo paleistos pagal visuotinę amnestiją 2013 metų gruodį. Moterys jau buvo beveik atlikusios savo bausmę.

Nuo to laiko „Pussy Riot“ nustojo veikti savo originaliu formatu, nes M. Aliochina ir N.Tolokonikova tapo kalinių teisių gynėjomis ir ėmė dalyvauti kituose meno projektuose.

Dešimtame praėjusio amžiaus dešimtmetyje ČK ir iš jos išsivysčiusių agentūrų, įskaitant FSB pirmtakę KGB, vaidmuo buvo itin smerkiamas.

1991 metais netgi buvo simboliškai nukirsta galva F.Dzeržinskio skulptūrai, stovinčiai prie FSB būstinės.

VIDEO: Pussy Riot - CHAIKA

Tačiau 2000-aisiais į valdžią atėjus V.Putinui, vis daugiau rusų ėmė teigiamai vertinti sovietinę Rusijos praeitį ir slaptosios policijos vaidmenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų