Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rusijoje trys Vokietijos nevyriausybinės organizacijos bus paskelbtos nepageidaujamomis

Rusijos generalinė prokuratūra trečiadienį pripažino tris Vokietijoje įsikūrusias nevyriausybines organizacijas nepageidaujamomis šalyje, o Berlynas tokį sprendimą pavadino nepriimtinu.
Maskvos Kremlius
Maskvos Kremlius / 123rf.com nuotr.
Temos: 2 Vokietija Rusija

Organizacijų „Forum Russischsprachiger Europaer“ („Rusakalbių europiečių forumas“, FRE), „Zentrum fur die Liberale Moderne“ („Liberalios dabarties centras“, ZLM) ir „Deutsch-Russischer Austausch“ („Vokietijos ir Rusijos mainai“, DRA) buvo pripažinta „keliančia grėsmę Rusijos Federacijos konstitucinės tvarkos ir saugumo pagrindams“, sakoma prokuratūros pranešime.

„Informacija apie priimtą sprendimą pateikta Rusijos teisingumo ministerijai, kad šie duomenys būtų įtraukti į užsienio ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, kurių veikla pripažinta nepageidaujama Rusijos Federacijoje, sąrašą ir būtų viešai paskelbti“, – pridūrė Generalinė prokuratūra.

Rusijoje nepageidaujamomis paskelbtos jau 34 užsienio nevyriausybinės organizacijos, įskaitant pastarąsias tris.

Rusijos Valstybės Dūmos saugumo ir kovos su korupcija komiteto pirmininkas Vasilijus Piskariovas sakė, kad minimos Vokietijos nevyriausybinės organizacijos „teisino terorizmą ir separatizmą, trukdė vystyti Rusijos kuro ir energetikos kompleksą ir iškraipė istoriją“.

„Kalba ėjo apie mėginimus teisinti teroristinę veiklą, trukdyti Rusijos kuro ir energetikos projektams, skatinti nacionalistines ir separatistines nuotaikas, diskredituoti Rusijos veiksmus kovojant su koronavirusu, bandyti iškraipyti istoriją“, – sakoma V.Piskariovo pranešime.

Įstatymų leidėjas pridūrė, kad apie šių trijų grupių veiklą balandį buvo informuotas Vokietijos ambasadorius, bet „mūsų signalai, iš visko sprendžiant, nebuvo išgirsti“.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas savo ruožtu pasmerkė „nepriimtiną“ Maskvos sprendimą pripažinti šias tris organizacijas nepageidaujamomis Rusijoje ir paragino jį atšaukti.

„Dvi iš šių organizacijų daug metų dirba „Peterburgo dialogo“ pagrindu, siekiant kurti supratimą tarp Vokietijos ir Rusijos, – sakė H.Maasas. – Jų veikla niekaip negalėjo pagrįsti ir pateisinti tokio griežto žingsnio. Todėl raginu Rusiją šį žingsnį atšaukti ir palaikyti abiejų šalių pilietinių visuomenių laisvą dialogą. Pilietinės visuomenės atstovai privalo turėtu galimybę dirbti nebūdamos pripažįstamos nusikalstamomis organizacijomis.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos