„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2021 12 25 /13:38

Rusijoje užblokuotas teisų gynimo projekto „OVD-Info“ tinklapis

Rusijoje šeštadienį buvo užblokuota protestus šalyje stebinčios grupės „OVD-Info“, rugsėjį įtrauktos į „užsienio agentų“ sąrašą, svetainė.
Maskva
Maskva / Tass/„Scanpix“ nuotr.

Šį žingsnį atlikusios žiniasklaidos priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“ duomenimis, atitinkamą sprendimą pirmadienį priėmė Pamaskvės teismas.

Pati organizacija, taip pat teikianti teisinę pagalbą politinio persekiojimo aukoms, pareiškė, kad nebuvo informuota apie blokavimą ir nežino jo priežasčių.

Rusijoje dirbantys naujienų agentūros AFP žurnalistai šeštadienį patvirtino, kad svetainė nepasiekiama.

Šiemet šalies politinė opozicija ir nepriklausoma žiniasklaida susiduria beprecedenčiu susidorojimu, prasidėjusiu nuo garsiausio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimo.

Rugsėjį Teisingumo ministerija įtraukė „OVD-Info“ į nuolat plečiamą „užsienio agentų“ sąrašą. Gavusi tokį statusą, nuo sovietmečio turintį neigiamą konotaciją, grupė teisėsaugos veiksmus pavadino „politinio spaudimo aktu“.

Šiuo metu Rusijos Aukščiausiasis Teismas taip pat svarsto, ar uždaryti autoritetingą žmogaus teisių organizaciją „Memorial“, bendradarbiaujančia su „OVD-Info“.

„Memorial“ būgštauja, kad gali būti uždaryta dar iki šių metų pabaigos.

Prokurorai kaltina šią grupę „užsienio agentų“ įstatymo pažeidimais ir terorizmo pateisinimu. Šių kaltinimų „Memorial“ sulaukė po to, kai paskelbė politinių kalinių sąrašus, kur figūruoja tokie veikėjai kaip A.Navalnas.

„OVD-Info“ buvo įkurta prieš dešimtmetį, per 2011 metų gruodį kilusius pirmuosius masinius protestus prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą

Prie „užsienio agentų“ priskirti subjektai ar asmenys privalo atitinkamai žymėti visus savo tekstus, vaizdo įrašus ir pranešimus socialinėje žiniasklaidoje.

Ši etiketė atgraso reklamos užsakovus bei apsunkina organizacijų ir žurnalistų darbą.

Besiplečiantis sąrašas

„Užsienio agentų“ statusas ypač dažnai naudojamas prieš žurnalistus: Teisingumo ministerijos sudarytame asmenų ir žiniasklaidos organizacijų sąraše įrašų padaugėjo nuo 17 šių metų pradžioje iki 103 šeštadienį.

Kritikų teigimu, beprecedentį susidorojimą išprovokavo pagrindinio V.Putino vidaus oponento Aleksejaus Navalno sprendimas sausį grįžti į Rusiją.

45 metų opozicionierius buvo gydomas Vokietijoje po apnuodijimo, dėl kurio jis kaltina V.Putiną. Kremlius šį kaltinimą kategoriškai neigia.

Vos sugrįžęs į tėvynę A.Navalnas buvo įkalintas senoje sukčiavimo byloje. Paskui jo organizacijos buvo pripažintos „ekstremistinėmis“ ir uždraustos, o visi jo artimiausi bendražygiai pabėgo iš šalies.

Ketvirtadienį paklaustas apie susidorojimo kampaniją, V.Putinas pareiškė, kad tokiu būdu siekiama pažaboti užsienio įtaką šalyje.

„Priminsiu jums, ką mūsų priešai sako jau šimtmečius: Rusijos negalima nugalėti, ją tegalima sunaikinti iš vidaus“, – per spaudos konferenciją sakė valstybės vadovas.

Jis pridūrė, kad būtent vidaus nesutarimai prieš 30 metų nulėmė Sovietų Sąjungos žlugimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“