Tiesa, šiemet Rusijos valdžiai teko kurį laiką uždaryti Lenino mauzoliejų, kad ekspertams pavyktų atnaujinti ir paruošti komunizmo vedlio mumiją naujam gyvenimui, 145-ųjų jo gimimo metinių proga.
Lenino kūno atnaujinimo prievolė iki šiol priklauso Maskvos Biochemijos technologijų mokslinių tyrimų ir mokslo metodų centrui. Nuo penkių iki šešių žmonių grupė, kurioje dirba žymūs Rusijos anatomijos, biochemijos ir chirurgijos specialistai, prižiūri buvusio komunistų partijos lyderio mumiją.
Ši grupė prižiūri ir komunistinių Azijos šalių – Vietnamo lyderio Ho Chi Minho ir Šiaurės Korėjos lyderių Kim Il-sungo ir Kom Jong-ilo – kūnus.
Rusijos specialistų sukurtas metodas leidžia išsaugoti Lenino kūno formą, išvaizdą, svorį, lankstumą, tačiau tam dažnai yra aukojamos biologinės medžiagos. „Jie pakeitė odos ir mėsos dalis plastiku ir kitomis medžiagomis, tad teoriškai kūnas nebėra toks, koks anksčiau buvo“, – pasakojo Kalifornijos Berklio universiteto socialinės antropologijos profesorius Aleksejus Jurčakas.
„Tai dramatiškas pokytis nuo ankstesnių balzamavimo būdų, mat dažniausiai buvo bandoma išsaugoti originalią medžiagą, o ne išlaikyti tokią pačią formą“, – pridūrė jis.
Jie pakeitė odos ir mėsos dalis plastiku ir kitomis medžiagomis, tad teoriškai kūnas nebėra toks, koks anksčiau buvo.
Leninui mirus 1924 metais sovietų lyderiai priešinosi idėjai jo kūną laikyti viešumoje ilgesnį laiką. Daugelis tikėjosi, kad komunistų vadas bus palaidotas uždarame kape Raudonojoje aikštėje. Tačiau šalta žiema leido beveik du mėnesius išlaikyti Lenino kūną viešumoje, kol minios Rusijos komunistų plaukė atsisveikinti su savo lyderiu.
Galiausiai buvo nuspręsta Lenino kūną išlaikyti viešumoje ilgesnį laiką ir tam panaudoti anatomijos specialisto Vladimiro Vorobjovo ir biochemiko Boriso Zbarskio sugalvoti metodai. Nuo tol kūnas kasmet atnaujinamas mikroinjekcijų ir įvairių kitų būdų pagalba, o tūkstančiai rusų vis dar noriai lanko buvusio vado mumiją.