Sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai buvo priimtas 160 balsų prieš 42, dar 11 delegatų per balsavimą susilaikė. Rusijos delegacija į šį žingsnį reagavo pareikšdama, kad iki metų pabaigos pasitraukia iš šio parlamentinio forumo.
Nesuprato, kad nebegali balsuoti
Rusijos atstovas ETPA salėje sesijos metu sukėlė juoką. Balsuojant dėl Rusijos teisių suspendavimo pratesimo, jis pasiskundė, kad neveikia jų balsavimo mygtukas. Jam buvo atsakyta, kad taip ir turi būti – jų balsavimo teisės sustabdytos. Po šios pastabos salėje nuaidėjo juokas.
Bausmė už Krymo aneksiją ir karą Rusijoje
Teisių suspendavimas buvo pratęstas remiantis išvadomis, kad Rusija neįvykdė 2014 metų balandžio mėnesį ETPA priimtos rezoliucijos įpareigojimų, o situacija Rytų Ukrainoje nuo to laiko tik smarkiai pablogėjo.
„ETPA milžiniška balsų dauguma, išskyrus kraštutinę kairę, atmetė visas pastangas iškreipti rezoliucijos esmę ir paslėpti Rusijos dalyvavimą Rytų Ukrainoje“, – BNS telefonu iš Strasbūro informavo Seimo delegacijos ETPA pirmininko pavaduotojas Emanuelis Zingeris.
Jis taip pat patvirtino, kad Rusijos delegacija, nepaisant ankstesnių perspėjimų, jog ETPA posėdžiuose nedalyvaus, sesijoje Strasbūre aktyviai siūlė pakeitimus šiai rezoliucijai.
„Rusijos delegacija visur bandė išvengti Rusijos vaidmens Rytų Ukrainoje ir Kryme – visur, kur bandė pasakyti, kad tos „valstybėlės“ (Donecko ir Luhansko liaudies respublikos) yra savarankiškos: visos šios pataisos buvo išmestos ir palikta, kad Rusija yra atsakinga už situaciją Ukrainoje“, – sakė parlamentaras.
Anot jo, prieš šią rezoliuciją ETPA balsavę kraštutiniai kairieji sudarė dešimtkart mažesnę dalį, nei pasisakiusieji „už“.
Rusijos delegacijos balsavimo teisės 2014-ųjų balandį buvo suspenduotos dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje.