Rusijos elitas kol kas maištauti prieš Vladimirą Putiną neketina – kodėl?

Iš pirmo žvilgsnio Aleksandras Lebedevas atrodo kaip vienas iš pagrindinių sankcijų, kurios turėtų paskatinti Rusijos elitą atsigręžti prieš Kremlių, taikinių.
Kremlius
Kremlius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jis yra kažkada buvęs milijardierius ir buvęs KGB agentas, turintis glaudžių ryšių tiek su Rusijos valdančiąja klase, tiek su Vakarais, jo sūnui priklauso keli britų laikraščiai, o jis pats yra Lordų rūmų narys.

Tačiau A.Lebedevas visiems, besiviliantiems, kad jis dabar bandys nuversti prezidentą Vladimirą Putiną, turi aiškią žinią: „Nepavyks.“ Jo tvirtinimu, šiuo klausimu jis yra bejėgis.

„Ką, ar dabar turėčiau eiti į Kremlių su plakatu? – retoriškai klausė A.Lebedevas per vaizdo skambutį iš Maskvos. – Labiau tikėtina, kad bus atvirkščiai.“

Daugybė Rusijos verslininkų ir intelektualų po vasario 24 dienos invazijos pabėgo iš savo šalies ir apsigyveno tokiose vietose kaip Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai, Stambulas ir Berlynas.

Tačiau daugelis kitų, turinčių gerų ryšių namuose ir palaikančių glaudžius santykius su Vakarais, liko ir bando iš naujo apibrėžti savo gyvenimą.

Jų keliai išsiskyrė – karas turtingiems ir įtakingiems rusams atvėrė įvairių pasirinkimų galimybę, be to, tapo aišku, kad artimiausiu metu vargu ar susidarys kokia nors plati rusų koalicija, kuri mestų iššūkį V.Putinui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis