Apklausos, surengtos sausį po sprogimo didžiausiame Rusijos oro uoste ir pernai balandį po panašaus masto tragedijos Maskvos metropolitene, parodė, kad Rusijos gyventojų, manančių, jog mirčių buvo galima išvengti, jeigu ne jėgos struktūrų aplaidumas, padidėjo nuo 34 iki 58 procentų.
Oro uostas žmonėms atrodė saugesnė vieta nei metropolitenas, aiškina J.Levados centro direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Graždankinas. Prieš metus 38 proc. sakė, kad išvengti teroro akto metropolitene buvo neįmanoma, o apie sprogimą oro uoste taip sakė tik 22 proc. apklaustųjų.
Prezidentas Dmitrijus Medvedevas išdėjo į šuns dienas už sprogimą VRM, Federalinę saugumo tarnybą ir oro uosto vadovybę.
Įsitikinimas, kad teroro aktai yra susiję su korupcija milicijoje ir vietos valdžioje, per metus išaugo iki nuo 30 iki 33 proc., bet gyventojai vis labiau viltis sieja su jėgos struktūromis – 40 proc. sakė, kad valdžia ir specialiosios tarnybos gali užtikrinti saugumą ir užkirsti kelią teroro aktams – palyginti su 35 proc. pavasarį.
Beje, daugiau nei pusė (53 proc.) respondentų įsitikinę, kad sprogimai tebevyks tokiais laiko tarpais, jeigu ne dažniau. Kas antras sakė, kad žmonės priprato prie tokių tragedijų.