Neilgas pranešimas pavadinimu „Rusijos Federacijos nepaprastųjų situacijų ministerijos rekomendacijos NATO šalių atsakomojo branduolinio smūgio atveju“ pagrindiniame „MČS media“ puslapyje pasirodė antradienį kelios minutės po 17 val. Maskvos laiku.
Interneto paieškos laukelyje įvedus jo adresą, teksto nebeatidaro – išmetamas įspėjimas „403 Forbidden“.
Šis atsako būsenos kodas rodo, kad serveris užklausą supranta, bet atsisako ją patvirtinti. Prieiga prie publikacijos visam laikui uždrausta.
Tačiau internete galima rasti suarchyvuotas pranešimo kopijas (čia, čia).
„Operatyviniais duomenimis, per masinį Velykų šventimą 2022 m. balandžio 24 d. (per stačiatikių Velykas – red. past.) galima NATO šalių atsakomojo branduolinio smūgio grėsmė“, – buvo rašoma jame.
Todėl ministerija paragino gyventojus savarankiškai susitvarkyti savo namų rūsius ir netoliese esančias slėptuves nuo bombų, kad ten būtų galima gyventi.
Taip pat skaitykite: Rusijos žiniasklaida suskubo pranešti apie „pergalę“, bet tekstą turėjo pašalinti
Toliau paaiškinta, kokių maisto ir kitų atsargų pasiruošti, kaip vartoti kalio jodido tabletes radiacijos atveju. Taip pat pridėtas paveiksliukas, kuriame rodoma galima žala žmonėms ir aplinkai.
Keliuose „Telegram“ kanaluose buvo užsiminta apie šį pranešimą. „MČS jau ėmė įspėti rusus apie kažkokį „NATO atsakomąjį branduolinį smūgį“, – neslepiant ironijos, buvo rašoma buvo rašoma viename.
Kartu buvo atkreiptas dėmesys, kad smūgis turėtų būti atsakomasis: „Matyt, MČS įsitikinę, kad Putinas mygtuką paspaus pirmas.“
Apie 22 val. „MČS media“ socialiniame tinkle „VKontakte“ paskelbė, esą į tinklalapį mchsmedia.ru buvo įsilaužta, ir įspėjo, kad „publikuotas straipsnis neatitinka tikrovės“.
Tuo metu esą buvo šalinami trikdžiai. Tačiau kitame „Telegram“ kanale užsiminta, kad apie 22.20 val. Maskvos laiku pranešimas vėl buvo pasiekiamas skaitytojams.
Taip pat skaitykite: Rusijos propagandos klaida? Paskelbė apie 10 tūkst. Ukrainoje žuvusių rusų karių
„MČS media“ yra Nepaprastųjų situacijų ministerijos informacijos sklaidos padalinys, kuris rengia ir leidžia kelias žinybines žiniasklaidos priemones, skelbia vaizdo įrašus, skirtus gyventojams mokyti apie civilinę ir gaisrinę saugą, saugų elgesį vandenyje, apsaugą nuo ekstremalių situacijų, elgesį stichinių nelaimių metu ir pan.
Kovo viduryje jau buvo įsilaužta į MČS tinklalapį. Tuomet pagrindiniame puslapyje atsirado informacija, smerkianti Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.