Tokį sprendimą ministerija priėmė po to, kai 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas dėl netvaraus fiskalinio deficito ir „vanagiškos“ centrinio banko pozicijos nuo antrojo ketvirčio pradžios padidėjo 150 bazinių punktų.
Per septynis šių metų mėnesius federalinės vyriausybės biudžeto deficitas pasiekė 2,817 trilijono rublių (apie 27,6 mlrd. eurų) – rekordiškai aukštą šio laikotarpio lygį, nes toliau sparčiai didėjo išlaidos karui, o dėl smukusių energijos kainų ir pajamų iš naftos ir dujų mažėjo pagrindiniai valstybės pajamų srautai, rašo portalas.
Didėjant Kinijos ir Indijos makroekonominiams sunkumams ir Indijai vengiant pirkti naftą, kurios kaina viršija Didžiojo septyneto (G-7) nustatytą viršutinę kainų ribą, dar labiau didėja grėsmė vyriausybės pajamų iš energijos išteklių perspektyvoms, o kartu ir rizika, kad šių metų biudžeto deficitas Rusijoje gali būti dar didesnis.
Tuo tarpu Rusijos centrinis bankas surengė skubų posėdį ir padidino bazinę palūkanų normą iš karto 350 bazinių punktų, siekdamas suvaldyti didėjančią infliaciją ir rublio kurso smukimą.