I.Kliujevos teigimu, 2012 m. Kryme užregistruotos 2322 skyrybos, 2013 m. 2128, o 2014 m. – net 5033 skyrybų atvejai, praneša portalas „Е-Кrym“. „Išsiskyrusių šeimų skaičiaus didėjimas kelia didelį nerimą. Tai turi įtakos ir vaikų auklėjimui. 2014 m. Krymas susidūrė su nauja problema – šeimos institucijos krize“, – sako I.Kliujeva.
„Kryme katastrofiškai padaugėjo nutrauktų santuokų. Tai reiškia, kad daugėja vaikų, gyvenančių be tėvo ar motinos. Lyginant su 2013 m., skyrybų skaičius išaugo 175 proc. Tačiau pernai susituokė 16,3 tūkst. porų“, – skaičiavo tarnautoja.
Analitikai jau seniai yra pastebėję, kad politinė situacija daro įtaką žmonių ryšiams. Pernai spalį TV kanalas „USA Today“ išsamiai tyrinėjo šią problemą ir priėjo prie išvados, kad daugelis Ukrainos šeimų išsikyrė dėl to, kad palaiko skirtingas kovojančias puses: Rusijos remiamus teroristus arba Kijevo pajėgas. Reportaže sakoma, kad karas Ukrainoje išskyrė ne tik sutuoktinius, bet ir brolius, seseris.
2014 m. pavasarį šia problema domėjosi ir Ukrainos TV kanalas 112. Jo žurnalistai pateikė tokią psichologų išvadą: „Ukrainos visuomenei teks nueiti ilgą kelią, kol žmonės išmoks atskirti vieną gyvenimo sritį nuo kitos. Ir išmoks nubrėžti ribą tarp asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos ir politikos“.Beje, Rusijoje pernai atlikta apklausa parodė, kad 45 proc. šeimų nesutaria dėl politikos. 29 proc. rusų buvo pasiryžę ginčams dėl politikos ir beveik ketvirtis respondentų sakė galintys atsisakyti bendravimo su artimaisiais dėl politinių požiūrių skirtumų.
Žinoma, 2014 m. pavasarį daugiausiai politinių ginčų kilo dėl karo Ukrainoje ir Krymo okupacijos.