Rusijos kariuomenės Generalinio štabo operacijų valdybos viršininkas generolas pulkininkas Sergejus Rudskojus sakė, kad per JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos smūgius niekas nežuvo, o taikiniais tapę Sirijos kariniai objektai ir tyrimų kompleksai, siejami su Damasko cheminių ginklų programa, buvo tik nežymiai apgadinti.
„Sirijos oro erdvės gynybos priemonėmis, kurių pagrindą sudaro sovietinės gamybos priešlėktuvinės gynybos kompleksai, sėkmingai atremti aviacijos ir jūrinių puolamųjų priemonių smūgiai. Perimta 71 sparnuotoji raketa“, – nurodė S.Rudskojus.
Kariškis pridūrė, kad Sirijos pajėgos per šią operaciją naudojo zenitines sistemas SS-125, S-200, „Buk“, „Kvadrat“ ir „Osa“.
„Tai byloja apie Sirijos turimos ginkluotės didelį veiksmingumą ir mūsų specialistų apmokytų Sirijos kariškių puikią parengtį“, – pabrėžė S.Rudskojus.
Pasak jo, Sirijoje esančios Rusijos pajėgos savo turimomis moderniomis oro erdvės gynybos priemonėmis stebėjo operacijos eigą, bet jokių atsakomųjų smūgių nesurengė.
S.Rudskojus sakė, kad Rusija anksčiau netenkindavo Damasko prašymų aprūpinti Sirijos kariuomenę modernesnėmis oro erdvės gynybos sistemomis S-300, atsižvelgdama į Vakarų šalių argumentus, tačiau dabar šis klausimas gali būti iš naujo svarstomas.
Rusijos kariuomenės ekspertas generolas leitenantas Aitečas Biževas naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad per šią operaciją Sirijoje esantys kariškiai dalijosi su sirų pajėgoms žvalgybos duomenis ir radiolokacijos sistemų informacija, ir tai leido veiksmingai sumažinti Vakarų šalių smūgių padarinius.
„JAV ir jų sąjungininkai per šios nakties smūgį Sirijai planuotos sėkmės nepasiekė. Iš 103 Amerikos ir jos partnerių paleistų sparnuotųjų raketų numušta 71. Tai tapo įmanoma dėl nuolat veikusio radiolokacinio lauko, sukurto oro erdvės gynybos priemonėmis, esančiomis (rusų pajėgų Sirijoje) bazėse Hmeimime ir Tartuse. Todėl smūgio veiksmingumas buvo mažas“, – sakė A.Biževas, 2003–2007 metais vadovavęs Nepriklausomų Valstybių Sąjungos jungtinei oro erdvės gynybos sistemai.
Pasak jo, Rusijos pajėgų radarų duomenys leido sirų pajėgoms sekti atskriejančias raketas ir į jas nusitaikyti.