Mažai yra tikinčių, kad Kremliui palanki ir dabartinio šalies premjero D.Medvedevo vedama „Vieningosios Rusijos“ partija gali prarasti daugumą parlamente. Didžiausiu sukrėtimu gali tapti rinkimų kampanijos laikotarpis, kuris gali paskatinti naujus išpuolius prieš opozicijos atstovus.
Daugelis vis dar prisimena, kad iki šiol didžiausi protestai prieš Kremliaus politiką vyko būtent po parlamento rinkimų, kuriuose daugiausia skambėjo klastočių ir susidorojimo su oponentais naujienos.
Šiuo metu parlamente pagrindiniu smuiku griežia „Vieningoji Rusija“, turinti net 238 vietas. Antri – Genadijaus Ziuganovo vedami komunistai. Trečia – Sergejaus Mironovo „Teisingoji Rusija“. Ketvirti – isteriškojo Vladimiro Žirinovskio liberaldemokratai.
Opozicijos atstovų parlamente beveik nėra. Viena ryškiausių figūrų – Ilja Ponomariovas šiuo metu priverstas gyventi JAV, nes Kremlius jo tiesiog neįsileidžia dėl balsavimo prieš Krymo prijungimą prie Rusijos federacijos teritorijos.
15min kalbintas vienas Rusijos opozicijos lyderių Vladimiras Milovas prognozavo, kad Rusijos visuomenė gali išreikšti savo nusivylimą Kremliaus sprendimais.
Atsiras nuovargis, matysis aiškios krizės pasekmės.
„Rusijos visuomenė ir jos viešoji nuomonė turės ryškų vaidmenį artėjančiuose politiniuose pokyčiuose. V.Putinas bando propagandos ir opozicijos cenzūravimo būdu paveikti žmonių nuomonę, padaryti ją palankesne Kremliui, bet tai pasikeis. Atsiras nuovargis, matysis aiškios krizės pasekmės. Visuomenės nuomonė neišvengiamai privers valdžią pasukti politikos kursą į kitą pusę. Rinkimai taip pat vaidins svarbų vaidmenį. Tai vienintelis būdas, kuriuo visuomenė gali išreikšti savo neigiamą nuomonę…“ – teigė V.Milovas.
Buvusio Boriso Nemcovo bendražygio, Rusijos energetikos viceministro teigimu, Kremlius gali sulaukti net ir neramumų. „Opozicija rinkimuose gali pasiekti tam tikrų tikslų ir gali skleisti savo idėjas bei rodyti alternatyvos Kremliaus režimui galimybę. Tad rinkimai bus svarbūs. Bus svarbi viešoji nuomonė, kuri keisis ne į naudą Putinui. Esminis klausimas – kaip toli pasirengęs eiti Putinas, kad išsaugotų savo galią. Manau, kad bus neramumų“, – sakė V.Milovas.
Šie parlamento rinkimai gali tapti svarbiu žingsniu, parodančiu, kaip Rusijos visuomenė reaguoja į agresyvios Kremliaus politikos sukeltą politinę izoliaciją ir Vakarų sankcijas. Tai bus išbandymas ir opozicijos atstovų vienybei bei jų tikėjimui, kad Rusija gali keistis ir demokratiniu būdu.