M.Mišustinas vėlai pirmadienį atvyko į Šanchajų, kur oro uoste jį pasitiko Maskvos ambasadorius Kinijoje Igoris Morgulovas ir Pekino ambasadorius Rusijoje Zhang Hanhui.
Kremlius pranešė, kad M.Mišustinas dalyvaus Rusijos ir Kinijos verslo forume, lankysis Šanchajaus naftos chemijos mokslinių tyrimų institute, taip pat kalbėsis su „Rusijos verslo sluoksnių atstovais“.
Į šį forumą buvo pakviesti keli Rusijos magnatai, kuriems taikomos sankcijos, įskaitant trąšų, plieno ir kasybos sektorių atstovus, taip pat ministro pirmininko pavaduotojas Aleksandras Novakas, kuris sprendžia energetikos klausimus, pranešė agentūra „Bloomberg“.
Pernai Kinija tapo pagrindine Rusijos energijos vartotoja, kai rusiškų dujų eksportas į kitas šalis po virtinės Vakarų sankcijų dėl invazijos į Ukrainą smarkiai sumažėjo.
Po to M.Mišustinas vyks į Pekiną, kur susitiks su Xi Jinpingu ir premjeru Li Qiangu, pranešė Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS.
Pastaraisiais metais Kinija ir Rusija sustiprino ekonominį bendradarbiavimą ir diplomatinius ryšius, o po invazijos į Ukrainą jų strateginė partnerystė tapo dar glaudesnė.
Nors Kinija tvirtina, kad karo Ukrainoje klausimu yra neutrali, ji atsisakė pasmerkti Maskvą dėl invazijos.
Vasarį Pekinas išleido dokumentą, kuriame paragino „politiškai sureguliuoti“ konfliktą, bet Vakarų šalys sako, kad taip Rusija tikriausiai galėtų išlaikyti didžiąją dalį Ukrainoje užgrobtos teritorijos.
Kovą viršūnių susitikime Maskvoje Xi Jinpingas pakvietė prezidentą Vladimirą Putiną apsilankyti Pekine.
Analitikai teigia, kad Rusija ir Kinija nėra lygiavertės partnerės ir kad pranašumą turi Kinija, o jos įtaka didėja augant Maskvos tarptautinei izoliacijai.