Pirmą kartą „Orešnik“ oficialiuose pareiškimuose paminėta lapkričio 21 d. prezidento V.Putino kalboje. Tai buvo pirmas kartas, kai Rusijos vadovas paminėjo raketą, kuri tą rytą pataikė į pramoninį objektą Ukrainos Dnipro mieste. Po to per likusias keturias savaitės dienas Rusijos pareigūnai savo pareiškimuose raketą paminėjo 12 kartų, tarp jų Dmitrijus Medvedevas („Norėjote jos, ar ne? Na, gavote, velniop“), atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, Strateginių raketinių pajėgų vadas Sergejus Karakajevas, pats V.Putinas ir Marija Zacharova.
Kitą savaitę, nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 1 d., valdžios pareigūnų kalbose „Orešnik“ skambėjo 11 kartų. Partijos „Teisingoji Rusija – už tiesą“ pirmininkas Sergejus Mironovas net atėjo į Valstybės Dūmos posėdį vilkėdamas marškinėlius su V.Putino nuotrauka ir užrašu „Stiprus Orešnikas“. Jis palygino „Orešnik“ su lazdomis, kuriomis Rusija „pasirengusi plakti karštas galvas“. S.Mironovą už marškinėlius pagyrė Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas.
Tiek pat paminėjimų (11) buvo ir Rusijos pareigūnų kalbose per savaitę nuo gruodžio 2 iki 8 d. Gruodžio 9-15 d. paminėjimų skaičius sumažėjo iki keturių, tačiau gruodžio 16-22 d. vėl išaugo iki 12. Paskutinę tos savaitės dieną V.Putinas pasigyrė, kad dalyvavo kuriant raketą.
Per Kalėdų savaitę V.Putinas paskutinį kartą prisiminė „Orešniką“ – gruodžio 26 d. jis sakė, kad neatmeta galimybės panaudoti raketą „šiandien ir rytoj, jei bus toks poreikis. Po V.Putino raketą pamiršo ir kiti Rusijos pareigūnai.
15min primena, kad smogdama anksčiau nežinoma raketa „Orešnik“ Dniprui, Rusija teigė keršijanti už prasidėjusias Vakarų tolimojo nuotolio ginklų atakas Rusijos teritorijoje. Tuomet V.Putinas, Rusijos politikai ir propaganda pradėjo naudoti „Orešnik“, kad sudarytų įspūdį, jog Rusija turi naują galingą ginklą, savo naikinamąja galia prilygstantį taktiniams branduoliniams ginklams.
Tačiau beveik iš karto kilo klausimų, kiek šiuolaikiškas šis ginklas. Pentagono atstovė spaudai Sabrina Singh teigė, kad „Orešnik“ greičiausiai buvo sukurta senesnės raketos RS-26 „Rubiež“ pagrindu. O „Orešnik“ smūgio vietoje Dnipro mieste buvo rastas komponentas, pagamintas raketai „Bulava“, kuri serijiniu būdu gaminama nuo 2000-ųjų pabaigos.
Gruodžio pradžioje „Associated Press“ ir „Reuters“ citavo JAV pareigūnus, kurie teigė, kad Rusija gali vėl panaudoti „Orešnik“ Ukrainoje. Tačiau kol kas taip neatsitiko, nors Vakarų tolimojo nuotolio ginklų smūgiai Rusijos teritorijoje tęsėsi.
Neaišku, kiek Rusija turi šių raketų. V.Putinas teigė, kad „turime tokių gaminių atsargų, tokių sistemų, paruoštų jų naudojimui, atsargų“, tačiau jų skaičiaus nenurodė.