Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos verslininkai po V.Putino sankcijų maistui iš Europos: „Mūsų laukia bankrotas“

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atsaką į Europos Sąjungos (ES) ir JAV sankcijas, žiniasklaida ir ekspertai vadina šoko terapija Rusijos rinkai. Kai kurie verslininkai sako, kad Rusijos paskelbtos sankcijos reiškia jų verslo pabaigą.
Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas prie vaišių stalo
Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas prie vaišių stalo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Laikraštis „Kommersant“ mano, kad V.Putino sprendimas priimtas tam, kad būtų greitai rasta, iš kur importuoti prekes, nes Kremliaus valdžia yra įsitikinusi, jog prekių importas į Rusiją anksčiau ar vėliau būtų buvęs apribotas.

Tačiau kai kurie ekspertai įsitikinę, kad Rusija greitai nesugebės persiorientuoti ir rasti iš kur atsigabenti prekių.

Šiuo metu Rusija kiaulienos ir jautienos negamina tiek, kad būtų patenkinta vidaus paklausa.

Laikraščio žiniomis, V.Putino sprendimas palies ne mažiau kaip 10 proc. viso importo į Rusiją, kurio vertė – 4 mlrd. dolerių per metus.

Ketvirtadienį Kremlius paskelbė projektą, kuriame nurodyta, kokių prekių Rusija ketina nebeįsileisti. Jame minimi vaisiai ir daržovės, mėsos, pieno, žuvies produktai, grūdai.

Ekspertai teigia, kad Rusijos prezidento sankcijos smogs pačiai Rusijai – su problemomis gali susidurti bankas „Rosselchozbank“, plėstis ketinančios vietos žemės ūkio bendrovės turės imti kreditus, kurių palūkanos gali augti.

Todėl numatoma programa vargu ar bus įgyvendinta, net jeigu žemės ūkio sektoriui Rusija iki kitų metų pabaigos atseikės 5-6 mlrd. dolerių.

Optimizmu trykšta ne visi

Ekspertų teigimu, daugiausia įtakos turės V.Putino sprendimas neįsileisti pieno, mėsos produktų, daržovių ir vaisių. Mat net 70 proc. Rusijoje parduodamų vaisių iki šiol būdavo importuojami iš šalių, kurioms pritaikytos sankcijos. Rusija importavo 30 proc. parduodamos kiaulienos ir jautienos, šiuo metu Rusija kiaulienos ir jautienos negamina tiek, kad būtų patenkinta vidaus paklausa.

Kito stambaus tinklo vadovas sakė, kad bendrovės parduotuvėse prekiaujama tik atsivežtomis prekėmis, todėl jas greičiausiai teks uždaryti.

Kai kurie mėsos gamintojai laikraščiui „Kommersant“ pareiškė, kad stengsis nedidinti kainų.

Parduotuves „Piatioročka“ ir prekybos centrus „Perekriostok“ valdanti bendrovė „X5 Retail Group“ sako, kad juose 35-40 proc. prekių yra atvežtos iš užsienio.

Bendrovės atstovai tikina, kad bandys spręsti prekių problemą ieškodami tiekėjų Muitų sąjungos  šalyse ir Pietryčių Azijoje.

Kitos, laikraštyje neįvardintos didelės bendrovės atstovai nėra nusiteikę taip optimistiškai.

Vienas jų sakė, kad prekių gali pritrūkti, be to, nėra įrengtos saugyklos, kuriose vaisius ir daržoves būtų galima laikyti ilgą laiką.

Kito stambaus tinklo vadovas sakė, kad bendrovės parduotuvėse prekiaujama tik importinėmis prekėmis, todėl jas greičiausiai teks uždaryti. Jis savo tapatybės dėl suprantamų priežasčių neatskleidė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?