Apklausų metu Z.Dadajevas pripažino, jog nužudymo užsakovas pažadėjo operacijai skirti 5 milijonus rublių (apie 77 tūkst. eurų). Iš karto po sulaikymo Z.Dadajevas tikino, kad žmogžudystę atliko dėl religinių motyvų, pasipiktinęs B.Nemcovo komentarais apie pranašo Mahometo karikatūras, išspausdintas „Charlie Hebdo“ žurnale.
Z.Dadajevas tikino, kad jo veiksmai buvo nulemti pasipiktinimo B.Nemcovo mintimis ir veiksmais, tačiau jo bendrai, padėję įgyvendinti šaltakraujišką nužudymą Kremliaus pašonėje, dirbo ne už dyką. Būtent todėl nužudymo užsakovas, kurį įtariamieji vadino „Rusliku“, pasiūlė dar ir dosnią 5 milijonų rublių dovaną.
Manoma, kad paslaptingasis žmogžudystės užsakovas „Ruslikas“ – kitas buvęs „Sever“ bataliono karininkas Ruslanas Geremejevas. Būtent jis 2015 metų sausio mėnesio viduryje pasiūlė Maskvoje darbo ieškojusiems čečėnams – Z.Dadajevui, Anzorui Gubaševui ir Beslanui Šavanovui įvykdyti šią kraupią žmogžudystę.
Jie maždaug mėnesį rinko informaciją apie Boriso Nemcovo įpročius ir dažnai lankomas vietas bei sekė savo būsimą auką. Šiuo pasirengimo procesu, kuriame dalyvavo ir dar trys asmenys (Šadidas Gubaševas, Temirlanas Eskerchanovas ir Chamzatas Bachajevas) aiškinamas ir milžiniškos pinigų sumos poreikis.
Nužudymo naktį Z.Dadajevas, A.Gubaševas ir B.Šavanovas sekė B.Nemcovą ir jo draugę, ukrainietę Aną Durickają. Būtent B.Šavanovas stebėjo juos, išeinančius iš prekybos centro, ir davė ženklą ginkluotam Z.Dadajevui ir jo bendrui A.Gubaševui tęsti sekimą.
B.Nemcovui ir jo draugei tiltu paėjus apie šimtą metrų, juos sekęs Z.Dadajevas šovė šešis kartus į nugarą ir paspruko A.Gubaševo vairuotu automobiliu.