„Tepasakysime, kad skaityti šiuos kliedesius neįdomu“, – nurodoma rusų naujienų agentūrų cituojamame SVR pareiškime, turint omeny JAV prezidento įsaką dėl šių baudžiamųjų priemonių.
JAV ketvirtadienį paskelbė ekonomines sankcijas Rusijai ir nurodė išsiunčiančios 10 rusų diplomatų dėl Kremliaus kišimosi į Jungtinių Valstijų rinkimus, didelės kibernetinės atakos ir kitos priešiškos veiklos.
Palaikymą JAV, taip pat ir dėl jų patirtų kibernetinių atakų, savo ruožtu išreiškė NATO ir Europos Sąjunga.
Be to, Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė iškvietusi Rusijos ambasadorių, kad išreikštų „gilų susirūpinimą“ dėl to, ką pavadino Maskvos „piktybinės veiklos modeliu“.
Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija nurodė, kad turi galvoje „kibernetinius įsilaužimus, kišimąsi į demokratinius procesus ir karinių pajėgų telkimą šalia Ukrainos sienos ir neteisėtai aneksuotame Kryme“.
Rusija kiek anksčiau pareiškė, kad jos atsakymas į JAV sankcijas bus „neišvengiamas“.
Pasak Baltųjų rūmų, šios sankcijos, be kita ko, yra atsakas į „piktavališką prieš JAV, jų sąjungininkes ir partneres nukreiptą kibernetinę veiklą“.
Sausį JAV žvalgybos ir teisėsaugos agentūros nurodė, kad Rusija veikiausiai yra susijusi su praėjusių metų plataus masto ataka, naudojantis bendrovės „SolarWinds“ programinės įrangos spragomis, paveikusia daug vyriausybės ir privataus sektoriaus subjektų.
Kibernetinio saugumo ekspertų teigimu, atakos poveikis gali pasireikšti labai plačiai, o jį išsiaiškinti gali prireikti ne vieno mėnesio.