Rusų erdvėlaivio „Sojuz“ kapsulė su „kosmoso klounu“ saugiai nusileido Šiaurės Kazachstano stepėje.
„Viskas vyko normaliai ir laiku“, – televizijai „Vesti-24“ sakė „Sojuz“ kuriančios Rusijos valstybinės kompanijos „Energija“ vadovas Vitalijus Lopota.
„Įgula jaučiasi puikiai“, – pridūrė jis.
Kapsulė, kuria iš TKS į Žemę taip pat grįžo rusų kosmonautas Genadijus Padalka ir JAV astronautas Michaelas Barrattas, Kazachstano stepėje nusileido 4.31 val. Grinvičo (7.31 val. Lietuvos) laiku.
Buvęs ugnies rijikas G.Laliberte kosmose praleido maždaug dvi savaites.
Televizijos reportažuose buvo matyti kapsulė su oranžinės ir baltos spalvų parašiutu, nusileidžianti didžiulėje stepėje, ir kosmoso agentūros darbuotojų komandos, išnešančios kosmoso keliautojus.
G.Laliberte, kuris TKS nešiodavo savo raudoną klouno nosį, iškeltas iš kapsulės buvo pasodintas į šezlongą. Jis šypsojosi ir kėlė į viršų nykščius.
Ant septintojo kosmoso turisto pečių buvo užmestas apsiaustas, kojas dengė antklodė, o gelbėjimo ir paėmimo komandos nariai stebėjo jo kraujospūdį. Dalyvavo ir rusų ortodoksų dvasininkas.
50-metis G.Laliberte, kurio turtas vertinamas 2,5 mlrd. dolerių (5,85 mlrd. litų) ir kuris, kaip pranešama, už išvyką į kosmosą sumokėjo daugiau kaip 35 mln. dolerių, dvi dienos prieš grįžimą į Žemę linksmino TKS įgulą ir surengė unikalų šou.
Tame šou, kuriuo buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad daugelyje pasaulio dalių žmonėms trūksta švaraus vandens, dalyvavo dainininkai, šokėjai ir garsenybės 14-oje miestų penkiuose žemynuose. Organizatoriai šį spektaklį „Išjudinti žvaigždes ir Žemę dėl vandens“ („Moving Stars and Earth for Water“) pavadino pirmu tokiu šou, kuris buvo vedamas iš kosmoso.
Tarp Žemėje dalyvavusių pramogų pasaulio atstovų ir aktyvistų yra buvęs JAV viceprezidentas Alas Gore'as, U2, Shakira ir Salma Hayek.
Monrealyje įsikūręs „Cirque du Soleil“, kurį G.Laliberte įkūrė 1984 metais, derina įspūdingus akrobatinius numerius ir muziką. Šis cirkas padarė G.Laliberte 261-uoju pagal turimą turtą žmogumi pasaulyje, nurodo žurnalas „Forbes“.
Aplink Žemę skriejančioje Tarptautinėje kosmoso stotyje liko šešių narių įgula.