Rusų pristatytas „moderniausias karinis robotas“ pasirodė esantis žaislu

Rusijos ginklų ir karinių pasiekimų forume „Armija 2022“ pristatytas robotas-šuo pasirodė iš tiesų esantis užmaskuotas brangus namų žaisliukas iš populiarios kinų parduotuvės „Aliexpress“.
Rusijoje pristatytas robotas šuo (kairėje) ir analogiškas robotas iš „Aliexpress“
Rusijoje pristatytas robotas šuo (kairėje) ir analogiškas robotas iš „Aliexpress“ / Ekrano nuotr.

Forume dalyvavo ir kalbą sakė net pastaruoju metu nedažnai viešumoje asmeniškai pasirodantis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Noriu dar kartą padėkoti Rusijos ginklų gamintojams už tai, kad aprūpina armiją ir jūrų laivyną moderniausiais ginklais“, – kalbėjo jis.

Forume kaip vienas moderniausių ginklų buvo pristatytas robotas-šuo.

Pristatymo metu robotas-šuo ant nugaros nešė krovinį – vienkartinę reaktyvinę prieštankinę granatą su RPG-26 granatsvaidžiu.

Ekrano nuotr. /Rusijoje pristatytas robotas šuo
Ekrano nuotr. /Rusijoje pristatytas robotas šuo

Šią žinutę netruko išplatinti valstybinė Rusijos žiniasklaida.

Tiesa, išaiškėjus, kad šis robotas tėra apgaulė, dalis jų publikacijas iš interneto svetainių pašalino.

Šį „stebuklą“ sukūrė rusų kompanija „Intellekt mašyn“ (Rus.«Интеллект Машин»).

Bendrovės atstovas žurnalistams pasakojo, kad kovinėmis sąlygomis robotas esą gali taikliai šaudyti, numatyti taikinį, pristatyti ginklus ir amuniciją, taip pat patruliuoti.

Be to, pasak atstovo, stebuklingas šuo gali atlikti civilines užduotis – vaistų pristatymą ir darbą avarijų zonoje.

Bendrovės atstovas pasakojo, kad robotas pagamintas naudojant gyvūnų pasauliui būdingus principus, struktūras ir mechaniką.

Štai kodėl jis atrodo kaip šuo. Bendrovė tvirtino ketinanti pradėti M-81 (taip pavadino robotą) masinę gamybą Rusijoje.

Vieningojo valstybinio juridinių asmenų registro duomenimis, ši bendrovė įregistruota 2022 metų balandžio mėnesį, o jos įstatinis kapitalas siekė tik 10 tūkst. rublių (165 eurus).

Bendrovės direktoriumi nurodytas Aleksejus Aristovas, anksčiau vadovavęs įmonėms, kurias mokesčių tarnyba pripažino neveikiančiomis ir likvidavo.

Yla išlindo iš maišo

Beveik identišką robotą-šunį interneto vartotojai netruko atrasti tarp populiaraus kinų internetinio puslapio „Aliexpress“ prekių.

Ten nurodyta roboto kaina – 260 tūkst. Rusijos rublių (apie 4,2 tūkst. eurų).

Tik jo techninės charakteristikos kur kas kuklesnės, nei buvo pristatyta militaristiniame Rusijos forume.

Kūrėjai nurodo, kad šis žaislas gali gabenti ant nugaros ne granatsvaidį, o prekių krepšelį iki 3 kg, be to, jis nėra atsparus vandeniui, todėl „pasivaikščiojimas“ su tokiu šunimi galimas tik esant geram orui.

Žaislo kūrėjai akcentuoja, kad roboto-šuns baterijos išlaiko iki 4 valandų pasivaikščiojimą, jis gali pasiekti iki 17 km/val. greitį.

Ekrano nuotr. /Robotas šuo iš „Aliexpress“
Ekrano nuotr. /Robotas šuo iš „Aliexpress“

Tačiau pirkėjai savo atsiliepimuose nurodo, jog iš tikrųjų roboto baterija atlaiko nuo 30 minučių iki poros valandų, nelygu darbo režimas, o didžiausias greitis neviršija 4–5 km/val.

Tad karinėje pramonėje jis kol kas sunkiai pritaikomas.

Išoriškai šie du įrenginiai skiriasi tik tuo, kad žaislas nėra įvilktas į juodą, nindzės kostiumą primenančią, kūno kojinę, o ant nugaros nesinešioja ginkluotės.

Estų sukurtas šuo

Rusų robotas-šuo primena šių metų birželį technologijų kompanijos „Accenture“ Vilniuje vykstančio „Login 2022“ metu pristatytą robotą.

Pasak profesinių verslo paslaugų ir konsultacijų kompanijos „Accenture Baltics“ inovacijų projektų vadovo Marko Petrovo, jis geba atlikti įvairius triukus, vartytis žolėje ar savarankiškai užbėgti ir nubėgti laiptais.

„Toks šuo-robotas taip pat yra daugelio šiais laikais ištobulintų technologijų sujungimas į vieną“, – pasakojo inovacijų projektų vadovas iš Estijos.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Tecnologijų kompanijos „Accenture“ šuo robotas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Tecnologijų kompanijos „Accenture“ šuo robotas

Kompanija 15 kg sveriančiam „Unitree GO1“ robotui sukūrė dirbtinio intelekto (DI) sistemą, kurios dėka mielai atrodantį palydovą galima užprogramuoti beveik bet kam.

„Dėl to, kad robotas turi kameras ir sensorius, jį galima apmokyti sekti žmogų ar, tarkime, ieškoti šiukšlių aplinkoje“, – 15min pasakojo M.Petrovas, demonstruodamas roboto pajėgumus.

Viena iš linksmesnių roboto funkcijų – šokis. Jis taip pat gali apsiversti ant nugaros, tarsi prašydamas pakasyti pilvuką. „Tačiau jei apversime jį patys, atsistoti jam jau bus sunkiau“, – juokėsi M.Petrovas.

M.Petrovas pasakojo, kad kovoje su populiariosios robotikos įmonės „Boston Dynamics“ sukurtu tokio paties dydžio ir masės robotu nugalėtojas būtų neaiškus, nes abiejų robotų jėgos lygios.

Tačiau pats robotas savaime nėra pavojingas žmogui, mat jis atlieka tik apmokytas komandas ir yra valdomas pultu.

Paklaustas apie tai, ar apmokyti tokį robotą galėtų kiekvienas, M.Petrovas nedvejojo. „Anksčiau, žinoma, reikėjo itin daug laiko ir pastangų, bet dabar, išmokę pagrindus, užkoduoti jį atlikti vieną ar kitą veiksmą tikrai galėtų dauguma“, – apie 4500 eurų vertės robotą pasakojo pašnekovas.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai