Straipsnio autorius, garsus rusų žurnalistas Sergejus Kanevas pasikalbėjo su buvusiu FSB pareigūnu Sergejumi Astašinu, kuris liudija, kad V.Solovjovas kreipėsi į jį prašydamas surasti žudiką ir už tai siūlė 20 tūkst. JAV dolerių.
Otarį Kvantrišvilį galiausiai 1994 m. nušovė konkuruojančios nusikalstamos grupuotės samdomas žudikas, o jo laidotuvėse dalyvavo Maskvos meras Jurijus Lužkovas, Nacionalinio sporto fondo prezidentas Šamilis Tarpiščevas, NTV televizijos savininkas Vladimiras Gusinskis, Valstybės Dūmos deputatas dainininkas Josifas Kobzonas, kiti žinomi dainininkai, meno pasaulio veikėjai, sportininkai.
S.Kanevas rašo, kad dešimtojo dešimtmečio pradžioje O.Kvantrišvilis ir su mafija sietas J.Kobzonas įsteigė asociaciją „XXI amžius“, pagalbos teisėsaugos pareigūnams fondą „Skydas ir lyra“. O.Kvantrišvilis taip pat buvo įkūręs partiją „Rusijos sportininkai“, kuriai priklausė olimpiniai čempionai, sambo imtynininkai ir boksininkai. Jis turėjo interesų keliuose Maskvos kazino, bankuose, naftos transportavimo versle ir kartu su nusikalstamo pasaulio autoritetu Silvestru kontroliavo brangiųjų metalų gavybą. Taip pat O.Kvantrišvilio parankiniai vertė verslininkus mokėti duokles.
O.Kvantrišvilio žudikas buvo nustatytas tik po 12 metų. Dėl mafijos vadeivos nužudymo prisipažino samdomas žudikas Aleksejus Šerstobitovas.
Tardymo metu jis sakė, kad nužudymą užsakė davė nusikalstamo pasaulio autoritetas Silvestras, su kuriuo O.Kvantrišvilis nesutarė dėl Tuapsės naftos perdirbimo gamyklos. Teisme Šerstobitovas teigė, kad už žmogžudystę jam buvo padovanotas trijų kambarių butas ir septinto modelio automobilis „Žiguli“.
Buvęs FSB pareigūnas S.Astašinas leidiniui pasakojo, kad V.Solovjovas, dešimtojo dešimtmečio pradžioje sėkmingai plėtojęs verslą, 1993 m. kreipėsi į jį su prašymu surasti samdomą žudiką, kuris už 10 tūkst. dolerių nužudytų O.Kvantrišvilį, kurio parankiniai reikalavo iš V.Solovjovo duoklės. Galiausiai suma buvo padidinta iki 20 tūkst. JAV dolerių. Tada S.Astašinas, pažinojęs V.Solovjovo verslo partnerį, apie tai pranešė savo vadovybei FSB. Pasak buvusio FSB pareigūno, tuomet V.Solovjovas kuriam laikui išvyko į Izraeilį, o jo verslo partneris prasitarė esą kilo problemų su „kontora“. Tačiau vėliau V.Solovjovas esą sugrįžo, o verslas dar labiau suklestėjo.
Dabar S.Astašinas teigia manąs, kad tuomet V.Solovjovas galėjo būti užverbuotas FSB.
„Reikia būti visišku idiotu, kad praleistum tokią galimybę. Tik pažiūrėkite, kiek ryškių žvaigždžių tuo metu buvo televizijoje. Kur jos yra dabar? O jis tik eina ir eina“, – sakė S.Astašinas.
Anot jo, tuo metu V.Solovjovas importuodavo riešutus ir degtinę „Keglevich“ iš Izraelio ir pelningai šias prekes parduodavo Rusijoje.